Дали ESPN е на DirecTV? Ние го направивме истражувањето

 Дали ESPN е на DirecTV? Ние го направивме истражувањето

Michael Perez

ESPN е местото каде што обично ги фаќам најважните моменти за игрите што ги пропуштив и за експертската анализа на игрите што ги гледав.

Исто така види: Што е код за локација на Веризон? Сè што треба да знаете

Кога DirecTV ги ажурираше своите планови во мојата област, решив дека ќе бидам подобар договор и размислував трајно да се префрлам на DirecTV.

Требаше да знам дали DirecTV го нуди ESPN каналот во мојата област и дали апликацијата е подобра од ТВ каналот.

Отидов на интернет за да истражувам и неколку часа подоцна, можев самоуверено да донесам одлука да се регистрирам за DirecTV.

Откако ќе завршите со читање на овој напис, кој го создадов со помош на тоа истражување, ќе знаете дали ESPN е достапен на DirecTV и како можете да му пристапите.

ESPN е достапен на сите планови на DirecTV. Каналите на мрежата ESPN може да ги најдете на каналите 206-209.

Продолжете да читате за да дознаете како каналот се споредува со ESPN+ и кој е најдобриот начин да знаете која услуга ви е потребна.

Дали ESPN е на DirecTV?

Каналот ESPN е еден од најпопуларните мејнстрим спортски канали таму и, како резултат на тоа, е достапен на DirecTV.

каналот е достапен во повеќето области што ги опслужува DirecTV, освен областите каде што локалните мрежи емитуваат ESPN.

Во случаи како овој, ќе треба да користите ТВ антена и да ја приклучите на вашиот телевизор за да гледате ESPN, иако Случаите како овој се ретки и најчесто се забележани во оддалечените области.

Во сите другислучаи, ќе можете да ја гледате мрежата ESPN, вклучувајќи канали како ESPN, ESPN2, ESPN NEWS, ESPNU и повеќе.

Некои Genie приемници ви дозволуваат да ја користите апликацијата ESPN TV, која е повеќе содржини за да гледате.

На кој канал е вклучен?

ESPN HD е на Канал 206 на DirecTV насекаде, а другите канали се достапни на 207, 208 и 209.

Бројот на канали што можете да ги гледате може да е ограничен според планот на вашиот канал, но сурфајте низ нив за да бидете сигурни дека можете да ги гледате.

Можете и да ги гледате вашите ESPN канали со одење на веб-локацијата на DirecTV и најавувајќи се со вашата сметка на DirecTV со активна претплата.

Одете во делот Пренос на веб-локацијата и користете ја функцијата за пребарување за да ја пронајдете апликацијата ESPN.

Исто така види: Нетфликс не работи на Xfinity: Што да правам?

Веблокацијата ќе ви овозможи да гледате кој било канал што го покрива вашиот план и има водич за канали исто како што би се појавиле на вашиот телевизор.

Користење на апликацијата ESPN+

Апликацијата ESPN+ е добра ако обично ги гледате главните моменти и сериите по натпреварот и ги прави достапни на вашиот телефон или паметен телевизор.

Сепак, апликацијата е независна од DirecTV и бара посебна претплата за гледање.

Тоа чини 7 долари еден месец или 70 долари годишно, но исто така може да се регистрирате како пакет со Disney+ и Hulu за поголема вредност на месечната цена.

Апликацијата е достапна на повеќето уреди, вклучително и паметни телевизори и телефони, исто така како на вашиот прелистувач на компјутер.

DirecTV плановиТоа го вклучува ESPN

Бидејќи ESPN е една од најголемите спортски мрежи на ТВ, DirecTV ја вклучи мрежата ESPN во речиси сите свои планови.

Пакетот Entertainment, кој DirecTV го намени како стартер пакет, има околу 160+ канали, вклучувајќи ги и повеќето канали на ESPN.

Тоа чини околу 65 долари месечно за 12 месеци, а цената се зголемува на 70 долари месечно по првата година.

Одете на овој пакет, ако ви треба само ESPN и повеќето мејнстрим ТВ канали со неколку додатоци како HBO Max, SHOWTIME, STARZ и повеќе.

Исто така, ги имате поскапите пакети Choice, Ultimate и Premier, кои се поскапи, со тоа што повисоките нивоа имаат повеќе содржини поврзани со спорт.

Сите три планови вклучуваат NFL Sunday Ticket и ви дозволуваат пристап до регионалните спортски мрежи кои емитуваат колеџ и регионални турнири.

ESPN е исто така достапно на Xfinity и на неколку други провајдери исто така, па ако вие или некој што го познавате планира да се промени, имаме водич и за тоа.

ESPN Канал наспроти ESPN+ апликација

Иако апликацијата ESPN+ е прилично добра и има значителна понуда на содржини, таа е целосно одвоена од услугите на каналот што ги нудат.

Апликацијата ESPN+ треба да се плаќа месечно како Netflix, и не е важно дали имате активна претплата на DirecTV.

Апликацијата ESPN+ има и ексклузивна содржина достапна само на апликацијата, додека каналот ја има останатата општа содржинадостапен на нивната мрежа.

Каналот е достапен на вашиот телевизор, како и на вашиот прелистувач или како апликација за паметни телевизори, така што според платформата, каналот е достапен пошироко.

Одете на апликацијата ESPN+ ако сакате пристап до ексклузивната содржина и ако гледате само ESPN на вашиот телефон.

Каналот би бил подобар избор доколку не ви пречи ексклузивната содржина додека можете да гледате содржина од сите канали на мрежата на ESPN.

Завршни мисли

Можете и да ја инсталирате апликацијата ESPN+ на вашиот Fire TV, која можете да ја најдете на продавницата за апликации на Amazon.

Што се однесува до платформите, апликацијата ESPN+ ја има во повеќето од нив, со единствен забележлив исклучок се телевизорите на LG базирани на WebOS.

Ќе треба да ја пресликате апликацијата ESPN+ на вашиот телевизор LG за да ја гледате содржината на апликацијата.

Во тој случај, добивањето на DirecTV кабелска кутија би била подобра опција.

Можете и да уживате во читањето

  • Гледајте ESPN на AT&T У-стихот не е авторизиран: Како да се поправи за неколку минути
  • Што значи TV-MA на Netflix? Сè што треба да знаете
  • Најдобри телевизори со вграден Wi-Fi: го направивме истражувањето

Често поставувани прашања

Може ли да гледам ESPN+ на DIRECTV?

ESPN+ е посебна претплатна услуга само за апликации како Netflix.

Како резултат на тоа, ESPN+ не е достапен на DirecTV или на која било ТВ услуга.

Кој број на канал е ESPN+ на DIRECTV?

ESPN+ не е достапен наDirecTV како канал и само како апликација.

Мрежата на канали ESPN е достапна на DirecTV на каналите 206-209.

Дали ESPN Plus е бесплатен со Amazon Prime?

Amazon Prime моментално не нуди пристап до услугата ESPN+, во комплет или на друг начин.

Disney+ и Hulu имаат пакет што комбинира ESPN+ за да ви овозможи пристап до сите три услуги по намалена цена.

Кој е најевтиниот начин да се добие ESPN?

Sling TV е еден од најевтините начини за гледање на ESPN каналот, со цена од 35 долари месечно, што вклучува и други медиуми.

Можете и изберете да го земете рутерот за апликации и да се регистрирате за ESPN+, што е уште повеќе, поевтино за 7 долари месечно.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.