Кој канал е CBS на Антена ТВ? Целосен водич

 Кој канал е CBS на Антена ТВ? Целосен водич

Michael Perez

CBS е еден од каналите кои останаа доста популарни долго време благодарение на разновидните програми за забава и вести.

Исто така види: Hulu „Имаме проблеми да го играме ова“ Код за грешка P-DEV320: Како да се поправи за неколку минути

Бидејќи најчесто гледам телевизија за вести, користам антена за мојот телевизор за да гледам канали за бесплатни канали во мојата област.

Сакав да знам дали CBS е исто така достапен бидејќи одамна не скенирав нови канали.

Пред да скенирам за CBS, отидов на интернет за да направам некои истражувања за CBS и нивната политика за каналите OTA, а исто така најдов неколку објави на форумот за локалното програмирање на CBS.

По неколку часа истражување, научив сè што требаше да знам за CBS и дали беше достапен во мојата област.

Овој напис, кој го создадов со помош на тоа истражување, треба да ви помогне да знаете дали можете да гледате CBS на антена ТВ.

CBS е бесплатен за емитување и обично е достапен локално на каналите 10 или подолу, како во Њујорк или Чикаго, двата на каналот 2.

Продолжете да читате за да дознаете дали има исклучоци од ова и што го прави CBS толку популарен.

Дали CBS е бесплатен за емитување?

CBS има локални филијали кои го емитуваат каналот локално и секој со работна антена поврзана на вашиот телевизор може бесплатно да го гледа каналот.

Програмата може да се разликува од платениот главен канал CBS во зависност од локалната подружница во вашата област.

Во секој случај, гледањето на каналот е бесплатно и нема да треба да се регистрирате за скапа кабловска телевизијаплан.

Ќе треба да бидете блиску до ТВ емитувачот или да имате антена со продолжен опсег за да добиете квалитетен сигнал, а можете да ја тестирате јачината на сигналот користејќи ја алатката за измама со канали на вашиот телевизор .

Откако ќе ја поставите антената со поврзување со телевизорот, можете да го започнете скенирањето на каналот за да го пронајдете локалниот канал на CBS во вашата област.

На кој канал е вклучен?

CBS е бесплатен на ТВ со антена и може да го најдете каналот обично на број помал од 10.

На пример, можете да го најдете локалниот партнер за CBS во Њујорк, WCBS на каналот број 2 или WBBM во Чикаго на каналот 2.

Сепак, има забележителни исклучоци, со тоа што WGCL Atlanta е на каналот 46.

Можете да контактирате со вашата локална придружна станица ако ви треба за да знаете кој канал е на бесплатниот сет на канали.

Стриминг на CBS онлајн

Можете да пренесувате CBS онлајн преку веб-страницата на CBS, но ќе ви треба сметка со ТВ-провајдер за бесплатно да го гледате каналот во живо.

За да го проследите каналот, ќе треба да се регистрирате за услуга за пренос на телевизија во живо како YouTube TV или Hulu Live TV, и цените за нивните пакетите се многу пониски од она што можеби ќе треба да го платите за кабелска.

Иако бројот на канали на овие услуги е помал од она што може да го очекувате од кабелската телевизија, тие постојано додаваат повеќе канали во нивната постава, со одлична комбинација на веќе најпопуларните каналидостапно.

Ако сакате да гледате само епизоди од ТВ емисии на CBS, а не на самиот канал во живо, може да ја преземете апликацијата CBS на вашиот мобилен уред или паметен телевизор.

Ќе може бесплатно да ги пренесувате најновите епизоди од сите ваши омилени серии на CBS без потреба да се најавите откако ќе ја преземете бесплатната апликација.

Што е популарно на CBS?

CBS има одлична каталог на емисии што го прават каналот популарен кај речиси сите што гледаат телевизија, а овие серии вреди да се проверат без разлика дали сте обичен гледач или некој што ги разложува сите детали во емисијата.

Некои од сериите што го направија CBS популарен се:

 • NCIS
 • The Big Bang Theory
 • Young Sheldon
 • Evil
 • Star Trek Discovery, и многу повеќе.

Овие серии се емитуваат редовно на каналот, било да се репризи на стари или целосно нови епизоди, па ако сакате да гледате една од овие серии, проверете во ТВ водич онлајн.

Исто така види: HomeKit vS SmartThings: најдобар паметен дом екосистем

Водичот за каналот го има распоредот за каналот, кој можете да го погледнете и однапред да го испланирате за да можете да го гледате шоуто додека се прикажува.

Канали слични на CBS

CBS е во високо конкурентна категорија за општа забава, со неколку конкуренти кои ја нудат истата разновидност на содржини што би ја очекувале од CBS.

Можете да ги преземете погледнете неколку алтернативи ако сакате да пробате нешто ново.

Некои од овие каналисе:

 • Fox
 • NBC
 • ABC
 • AMC
 • The CW и повеќе

Повеќето од овие канали имаат локални филијали, така што ќе можете да ги добиете со вашата ТВ антена бесплатно, а ако не можете, можете да се регистрирате на YouTube TV за да ги добиете.

Завршни мисли

Додека гледањето канали за бесплатен канал со ТВ антена е лесно на паричникот, вие се откажувате од практичноста да имате разновидни канали со разновидна содржина на дофат на раката.

Јас се откажувам од практичноста. Ви препорачуваме да земете претплата од YouTube TV, Sling TV или Hulu Live TV за да имате повеќе канали отколку што би добиле со вашата антена додека ги одржувате цените ниски.

Секогаш можете да ги откажете ако ја почувствувате содржината или каналите не вредат и нема да се грижите за откажување.

Не сте врзани за договор и можете да откажете кога сакате.

Можете и да уживате во читањето

 • Каков канал е ABC на антената ТВ?: Сè што треба да знаете
 • ТЦЛ ТВ антената не работи Проблеми: како да се решат проблемите
 • Каков канал е CBS на Dish Network? Ние го направивме истражувањето
 • Каков канал е CBS на Spectrum? Го направивме истражувањето
 • Зошто CBS не беше достапен на AT&T Uverse? Сè што треба да знаете

Често поставувани прашања

Можете ли да добиете CBS на дигитална антена?

CBS има локални филијали кои емитуваат локални и национални телевизијапреку локални станици.

Овие канали се целосно бесплатни за користење доколку имате дигитална антена.

Дали CBS е локален канал на антена?

CBS има многу локални филијали кои емитувајте го каналот локално.

Можете да ја гледате вашата локална CBS станица со антена поврзана на вашиот телевизор.

Како можам да гледам локална CBS?

Можете да ја гледате вашата локална Станицата CBS бесплатно со дигитална антена.

Каналот е на скоро сите ТВ провајдери и услугите за стриминг на ТВ.

Како го гледате CBS во живо бесплатно?

Можете да го гледате CBS во живо преку интернет со најавување со сметката на вашиот ТВ-провајдер.

Откако ќе се најавите, ќе можете да пренесувате епизоди од емисиите на CBS заедно со ТВ преносот во живо.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.