Кој канал е CW на Dish Network? Лесен водич

 Кој канал е CW на Dish Network? Лесен водич

Michael Perez

Неодамна мојата внука сакаше да ја гледа најновата сезона на „Ривердејл“ и ме замоли да се префрлам на каналот CW на Dish Network.

Не знаев многу за CW, но направив некои истражувања за да и го добијам каналот за да може да ја гледа најновата епизода од серијата кога ќе се емитува.

Додека истражував, открив дека каналот CW има неколку забавни емисии на линија. Мислев дека овој канал ќе стане попопуларен со текот на времето, па решив да напишам статија за достапноста на каналот.

Каналот CW е локална станица, така што бројот на каналот варира во зависност од вашата локација и ТВ-провајдерот. CW е достапен на каналот 33 во Далас, TX (поштенски код 75215) и каналот 43 во Кливленд, ОХ (поштенски код 44102) на Dish Network. За да ја знаете станицата CW за вашата област, посетете ја веб-локацијата Dish Network.

Понатаму ќе разговарам за плановите на Dish Network да го добие каналот CW, неговата достапност на паметните телефони, дали е бесплатен и друга алтернатива начини да го гледате.

CW на Dish Network

Бидејќи каналот CW е категоризиран како локална станица, неговиот број на канал зависи од вашата географска локација и давателот на телевизиска услуга.

Еве ги броевите на каналите на Dish за CW во некои поголеми градови.

Град Број на канал за јадење
Лос Анџелес 5
Сан Диего 6
НовоЈорк 11
Чикаго 26
Далас 33
Сан Антонио 36
Хјустон 39
Филаделфија 57
Феникс 61

За да го пронајдете бројот на каналот на CW или која било друга локална станица на Dish Network, внесете ја вашата поштенска шифра во делот за локалниот ТВ на веб-страницата Dish.

Можете алтернативно да отидете во Менито преку вашиот телевизор и да го барате каналот или насловите за да најдете CW во него.

Планови на Dish Network што вклучуваат CW

Каналот CW моментално е достапен на сите пакети на Dish Network. Постојат четири главни пакети понудени од Dish Network, кои се движат од 69,99 до 104,99 долари месечно.

Топ 120

Најевтиниот план на Dish за 69,99 долари месечно нуди 190 канали, вклучувајќи Discovery Channel, ESPN, Fox News, History, Lifetime Network и Nat Geo.

Вклучува над 60 HD канали, локални канали и над 28.000 бесплатни наслови на барање. Планот доаѓа и со бесплатно дигитално видео снимање (DVR) и далечински далечински управувач за глас на Google.

Исто така види: Apple TV заглавен на екранот за емитување: Морав да користам iTunes

Топ 120+

Следниот план на Dish, понуден за 84,99 долари месечно, вклучува над 190 канали. Доаѓа со сите карактеристики на планот Топ 120 плус регионални спортски мрежи како Longhorn Network, NFL Network и многу повеќе.

110+ HD канали, локални канали и над 28.000 бесплатни наслови на барање се исто така достапни со овој план.

Топ 200

Вториот најскап план е планот со најдобра вредност, кој чини 94,99 долари месечно. Планот опфаќа 240+ канали, вклучувајќи 125+ HD канали и локални канали. Ги опфаќа и придобивките од планот Топ 120+.

Каналите како Animal Planet, CBS Sports, DIY Network, Disney XD, A&E, Sundance Golf Channel, Hallmark и многу други се достапни со овој план.

Над 35.000 бесплатни наслови на барање се исто така достапни.

Топ 250

Најдобриот план на Dish чини 104,99 $ месечно, со над 290 канали, вклучувајќи 140+ HD канали и локални канали.

Вклучува план за Топ 200 и 17 филмски канали, вклучувајќи канали STARZ Encore, Turner Classic Movies, The Movie Channel и HBO.

Над 36.000 бесплатни наслови на барање се достапни со овој план.

Гледајте CW во движење на вашиот паметен телефон

Можете да го гледате каналот CW во живо на вашиот паметен телефон со услуги за стриминг како Hulu+ Live TV, fuboTV, DirecTV Stream и YouTube TV. Можете да инсталирате апликации на овие платформи на вашиот паметен телефон за да гледате CW во живо.

CW овозможува и одложено гледање на целосните епизоди од програмирањето на мрежата преку нејзината апликација, апликацијата CW. Апликацијата е достапна и на уреди со Android и iOS.

Можете ли да гледате CW бесплатно?

Да, можете бесплатно да ги гледате емисиите на CW еден ден откако ќе се емитуваат на ТВ. Само треба да ја инсталирате апликацијата CW, која е достапна на iOSAppstore и Playstore на Android.

Можете и да гледате серии на CW на неговата веб-локација. Овде, можете да гледате целосни епизоди и сезони од емисиите на CW без да ги внесувате деталите за вашата кредитна картичка, но со реклами.

Рекламите се расфрлани низ епизодите и може да очекувате најмалку 5-8 реклами на преносот пред да заврши една епизода.

Меѓутоа, апликацијата CW само ја носи тековната серија и целосните сезони од само неколку серии.

За да ги гледате постарите емисии од каналот CW бесплатно, треба да ја инсталирате апликацијата CW Seed или да ја користите веб-локацијата.

Алтернативни начини за гледање CW

Каналот CW се емитува од 2006 година и го пренесуваат преку 200 локални станици во земјата.

Ако има локална станица што носи CW во вашата област, поверојатно е дека ќе имате CW во составите на вашиот кабелски/сателитски провајдер.

Кабелските провајдери со каналот CW вклучуваат Xfinity, Cox, Optimum и Spectrum. Освен овие платформи, можете да гледате и CW на DirecTV.

Сите други платформи за стриминг што нудат CW во нивните пакети

Можете да го пренесувате каналот CW во живо преку платформи за стриминг како YouTube TV, Hulu+ ТВ во живо и пренос на DirecTV.

Сите тие имаат CW или преку локални ТВ канали или видео на барање (VOD) следниот ден од самата CW.

Пристапот VOD ви овозможува да додадете CW емисии на вашата листа DVR, така што епизодитесе појавуваат во вашата библиотека во рок од 24 часа или помалку по емитувањето.

Можете да ги најдете најновите сезони на серии на CW на барање на HBO Max и Netflix.

HBO Max нуди многу постари серии на CW како Евервуд (4 сезони) и оригиналната Gossip Girl (6 сезони). Исто така, има серии како Stargirl, Batwoman и Katy Keene.

Нетфликс носи неколку серии на CW како Ривердејл, Црна молња и Супердевојка.

Како да пренесувате CW без кабел

Без кабел, можете да го гледате каналот CW преку YouTube TV, Hulu+ ТВ во живо и DirecTV Stream.

Можете да ги гледате и тековните сезони на емисии преку нивната внатрешна апликација CW. Можете да гледате постари сезони преку апликацијата CW Seed.

Апликацијата CW е достапна и на Roku, VIZIO, LG, Apple TV, Xbox, Fire TV и Android TV, кои ви помагаат да проследувате емисии на вашиот телевизор без кабел.

Некои серии на CW се достапни и на стриминг гиганти како Netflix и HBO Max.

Завршни мисли

Бесплатна содржина без претплата е ретка во денешниот свет, а CW ја нуди преку нивните две апликации.

CW е заедничко вложување на CBS и Warner Media чија цел е публика помала од 35 години.

Пумпањето повеќе бесплатни содржини за публиката е да ве привлече, а шансите се дека моделот на приходи, кој се потпира само на реклами, би се променил.

Каналот CW има многу емисии, од кои некои се навистина добри. Некои популарни емисии што ги најдов на Нетфликс беа всушност одCW, што можев да го гледам бесплатно од изворната страница.

Рекламите се негативна страна, но нултата цена го прави толерантно засега.

За да гледате слични емисии вклучувајќи драма,

Можете и да уживате во читањето

  • Каков канал е CW на спектарот?: Целосен водич
  • Каков канал е Paramount On Dish? Ние го направивме истражувањето
  • Дали OAN е на DISH?: Целосен водич
  • Каков канал е DOGTV на Dish Network? Целосен водич
  • Далечинскиот управувач за садови не работи: како да се поправи за неколку минути

Често поставувани прашања

Каков канал е CW на Dish Network во Тексас?

CW е локален канал, а неговиот број на канал на Dish Network зависи од вашата географска локација.

Можете да го внесете вашиот поштенски број на веб-страницата на Dish за да го најдете Број на канал CW во вашата локација.

Како можам да го гледам CW бесплатно?

Можете бесплатно да ги гледате тековните сезони на сериите на CW преку апликацијата CW, достапна и на iOS и на Android.

Исто така види: Chromecast постојано се исклучува: како да се поправи

До Гледајте ги претходните сезони и постарите емисии бесплатно, користете ја апликацијата CW Seed.

Дали CW е на Amazon Prime?

Не, каналот CW не е достапен на Amazon Prime.

Може ли да гледам CW на Hulu?

Да, каналот CW е достапен на Hulu+ ТВ во живо.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.