Кој канал е Fox на DIRECTV?: Сè што треба да знаете

 Кој канал е Fox на DIRECTV?: Сè што треба да знаете

Michael Perez

Вујко ми најчесто ја гледа мрежата на Фокс на својот телевизор, а откако му предложив да се надополни на DIRECTV, тој ми го постави очигледното прашање дали може да ги гледа каналите на Фокс на новата врска.

Имав некои идејата за понудите на каналите на DIRECTV, но морав да се уверам дека сум точен, па отидов на интернет за да истражувам.

Детално ја разгледав линијата на канали на DIRECTV и можев да прашам на неколку форуми на корисници за каква беше ситуацијата со Fox на DIRECTV.

По неколку часа истражување, разбрав дали Fox е на DIRECTV и на кој канал беше.

Овој напис е резултат на тоа истражување, и откако ќе завршите со читање, исто така ќе можете да знаете дали вашата нова DIRECTV конекција има Fox и на кој канал можете да ја најдете.

Можете да ги најдете мрежните канали на Fox на каналите 360, 219 , 359 и 618. Овие канали можете да ги најдете и со помош на водичот за канали.

Продолжете со читање за да дознаете каде можете да пренесувате канали на мрежата на Fox онлајн и каков план ги носи овие канали.

4>Дали DIRECTV има Fox?

Бидејќи Fox е голема ТВ мрежа во САД, би било изненадување само доколку DIRECTV не го има Fox на својата кабелска мрежа.

Поголемиот дел од мрежата на канали на Fox е достапна на DIRECTV, вклучувајќи ги нивните вести, деловни и спортски канали.

Fox News, Fox Business и Fox Sports 1 се достапни на најнискиот пакет на канали,Забава, додека Fox Sports 2 станува достапен само на ниво Ultimate или погоре.

Значи, за првите три канали, се што ви треба е активна претплата на DIRECTV, додека Fox Sports 2 бара да бидете на пакет канали тоа е Ultimate или повисоко.

Регионалните спортски канали се ограничени на еден план, иако каналот е достапен само во пакетот на каналот Premier.

Надградете го вашиот план како што сакате да го добиете Потребни ви се мрежни канали на Fox.

Кој број на канал е вклучен?

Ако потврдивте дека сте на план што ги има мрежните канали на Fox, подготвени сте за да знаете на кој канал можете да ги добиете.

Можете да добиете Fox News на каналот број 360, Fox Sports 1 на каналот 219, Fox Sports 2 на каналот 618 и Fox Business на каналот 359.

Водичот за каналот исто така ќе ви помогне со ова; неговиот интерфејс го олеснува пребарувањето за каналот што го сакате.

За брз пристап до каналите на мрежата на Fox, доделете ги како омилени со помош на далечинскиот управувач.

Откако ќе ги доделите на омилени, може директно да се префрлите на тие канали со одење во менито омилени.

Можете да се обидете и да го запомните бројот на секој канал, што брзо може да стане збунувачки.

Каде можам да го пренесувам каналот

Фокс може да се емитува и онлајн, одличен потег што го прават повеќето мрежи на канали за да ги задржат луѓето ангажирани во нивниот каналпонуди.

Исто така види: Далечински кодови на Verizon Fios: Целосен водич

Постојат два начини за проследување канали на Fox и друга содржина: одете на fox.com и најавете се со вашата сметка на DIRECTV или користете DIRECTV Stream.

Ако создавате надворешна сметка на Fox.com, ќе треба да платите дополнително за да го гледате каналот, затоа препорачувам да се најавите со вашата сметка на DIRECTV.

Откако ќе се најавите на веб-локацијата, можете да започнете со пренос на спортови во живо, вести и други содржини на барање достапни на платформата.

Исто така види: Sony TV не се вклучува: како да се поправи за неколку минути

DIRECTV Stream е веќе вклучен со вашата DIRECT претплата и може да се пристапи со одење на веб-локацијата на DIRECTV Stream или инсталирање на апликацијата на вашите паметни уреди.

Фокс има и верзија на апликацијата за стриминг на веб-локацијата наречена FOX NOW на уредите со Android и iOS.

Каналот може да го проследувате и на услугите за пренос на телевизија во живо како YouTube TV, Hulu или Sling TV, но ќе треба да платите за нив посебно.

Популарни серии на The Fox Network

Мрежата Fox не е популарна само поради своите емисии со вести и слични сегменти, туку тие имаат и силна постава на оригинални ТВ и филмови.

Бидејќи 20th Century Fox е прилично голема продукциска компанија, ќе ја видите нивната содржина на мрежата во врска со ТВ-емисии и многу популарни филмови.

Според IMDb, најпопуларните емисии кои моментално се емитуваат и повторно се прикажуваат на мрежата Фокс се:

 • American Idol
 • The Simpsons
 • FamilyДечко
 • 9-1-1
 • Masterchef, и повеќе.

Списокот е долг, и секој има свој вкус, а ова се само некои од големи каталози за забава на кои Фокс има права.

Тие ќе продолжат да додаваат нови серии и филмови на нивните мрежи и ќе ја прошират својата спортска покриеност така што ќе можете да уживате во сите видови содржини под единствена мрежа.

Алтернативи на Fox

Fox не е единствената мрежа која нуди широк опсег на содржини во спорт, забава или вести, и има неколку алтернативи што можете да ги преземете погледнете дали ви здосади содржината на мрежата Фокс.

Кога станува збор за спортот, неколку одлични алтернативи се:

 • ТВ мрежа на САД
 • CNBC
 • ESPN и повеќе.

За општа забава, би препорачал:

 • AMC
 • TBS
 • Paramount Network
 • HBO
 • NBC

Ако сакате друг извор за вести, вреди да се погледнат овие:

 • OANN
 • MSNBC
 • CNN
 • Newsmax TV и повеќе.

Проверете ги овие канали за да видите дали вредат вашето време и ако содржината е подобра од содржината достапна на Fox.

Final Thoughts

Речиси секој мејнстрим канал за забава или вести е достапен на DIRECTV, а повеќето од нив можете да ги најдете под една од основни планови.

Можете да ги пренесувате овие канали и преку DIRECTV Stream, но ако стеимате проблем да се најавите на услугата, ресетирајте ја лозинката и корисничкото име и обидете се повторно.

DIRECTV Stream е достапен на уредите за стриминг како Roku и Fire Stick.

Сè што треба да направите е да го добиете апликација или канал, во случајот со Rokus, инсталирани на уредот и најавете се со вашата сметка на DIRECTV.

Можете и да уживате во читањето

 • На кој канал е вклучен TNT ДИРЕКТВ? Ние го направивме истражувањето
 • Кој канал е најважен на DirecTV: Објаснето
 • Дали ESPN е на DirecTV? Ние го направивме истражувањето
 • Како да програмирате DirecTV Remote RC73: Лесен водич
 • DirecTV не може да открие SWM: значење и решенија

Често поставувани прашања

Дали можете да гледате Fox на DIRECTV?

Можете да ги гледате повеќето мрежни канали на Fox на DIRECTV дури и ако сте на најосновниот план.

Ова вклучува вести и општа забава, но спортските канали се на поскап план.

Дали FOX е локален канал?

Fox има локални и национални канали што можете да ги гледате онлајн или преку кабловска телевизија.

Можете да ги пренесувате овие канали со DIRECTV Stream, Hulu Live TV, YouTube TV и повеќе.

Каков канал е Fox Now на DIRECTV?

Апликацијата Fox Now не е достапна како канал на DIRECTV, туку е достапна само на уреди за проследување, мобилни уреди и паметни телевизори.

Fox Now е услуга само за апликации, па затоа не е t достапно на DIRECTV,кабелска услуга.

Како можам бесплатно да гледам FOX во живо?

Можете бесплатно да го гледате Fox во живо со користење на една од бесплатните услуги за стриминг ТВ.

Јас би препорачуваме Tubi бидејќи тоа е најбезбедната платформа за гледање широк спектар на содржини.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.