Најдобри телевизори за автомобили и патувања: Ние го направивме истражувањето

 Најдобри телевизори за автомобили и патувања: Ние го направивме истражувањето

Michael Perez

Пред неколку дена, еден од моите пријатели ми се јави и ме праша за некои препораки за најдобрите телевизори за автомобили.

Тој планираше да оди на долг пат со своите деца и сакаше нешто да ги задржи зафатени на патот.

Сепак, не бев сигурен што да препорачам бидејќи не бев многу добро запознаен со производите достапни во оваа конкретна категорија.

Сепак, го прашав некое време и решив да истражувам.

Многуто достапни опции навистина ме заинтригираа. По повеќечасовно истражување, склопив неколку телевизори за автомобили и ги препорачав за неговото патување.

Додека истражував, сфатив дека разбирањето на спецификациите на достапните производи и поминувањето низ долгата листа може да биде оданочување за многумина.

Оттука, имајќи ја предвид големината на екранот, резолуцијата на екранот, оперативниот систем, Bluetooth и Wi-Fi функциите, како и вредноста за парите, ги препорачав некои од најдобрите телевизори за автомобили и патувања во Оваа статија.

За најдобри телевизори за автомобили и патувања, мојот врвен избор е DDAUTO 12.4. Работи на оперативниот систем Android 10 и може да се поврзе со други уреди преку Wi-Fi и Bluetooth. Покрај тоа, има 12,4-инчен IPS LCD дисплеј.

Покрај ова, разгледав и некои други опции во статијата.

Најдобар производ во целина DDAUTO 12.4" Андроид 10 ТВ за автомобили Vanku 10.1" 1080p ТВ за автомобили FANGOR 10" телевизор со двоен автомобилбатерија?

Можете да го вклучите телевизорот на батеријата на автомобилот онолку долго колку што возите.

Kaskawise Android 10 12,4” телевизор за автомобил EONON 2020 11,6” 1080p телевизор за автомобил Pyle надземен дисплеј 17,3” Дизајн на телевизор за автомобилГолемина на екран 12,4 инчи 10,1 инчи 10 инчи 12,4 инчи 11,6 инчи 17,3 инчи Резолуција 1920 x 1080 1920 x 1080 1024 x 800 1920 x 1080 1920 x 1080 1680 x 800 Оперативен систем Андроид NA NA Андроид NA Дизајн „Најдобар NA“ телевизор со 1080 x 1080. Екран Големина 12,4 инчи Резолуција 1920 x 1080 Оперативен систем Андроид Bluetooth Wi-Fi Производ Vanku 10,1" 1080p Дизајн на телевизор за автомобилГолемина на екран 10,1 инчи Резолуција 1920 x 1080 Оперативен систем NA Bluetooth Wi-Fi производ FANGOR TV Дизајн на автомобил 10'' 6> Големина на екранот 10 инчи Резолуција 1024 x 800 Оперативен систем NA Bluetooth Wi-Fi Производ Kaskawise Android 10 12,4” Дизајн на телевизор за автомобилГолемина на екранот 12,4 инчи Резолуција 1920 x 1080 Оперативен систем оперативен систем Bluetooth Wi-Fi 2 EON108” Производ 0 Android108. Дизајн на телевизор за автомобилГолемина на екран 11,6 инчи Резолуција 1920 x 1080 оперативен систем NA Bluetooth Wi-Fi Производ Pyle надземен дисплеј 17,3” Дизајн на ТВ за автомобилГолемина на екран 17,3 инчи Резолуција 1680 x 800 Оперативен систем NA Bluetooth Wi-Fi

DDAUTO 12.4″ Android 10 Car TV – Најдобар севкупно

DDAUTO 12,4 инчниот Android 10 Car TV е идеален избор за поединци кои бараат разновиден уред кој може да се поврзе и со други паметни производи .

ОваТелевизорот за автомобил DDAuto не само што може да се пофали со неверојатен екран од 1080p од 12,4 инчи, туку доаѓа и со опција за пресликување на екранот. Ова значи дека можете да го фрлите екранот на вашиот паметен телефон на телевизорот за автомобил користејќи Wi-Fi.

Исто така доаѓа со вградена апликација Netflix и може да се користи за играње игри. За да се обезбеди најдобро доживување при гледањето, телевизорот за автомобил доаѓа со 7 опции за амбиентални бои.

Можете да ја изберете најдобрата според околината и осветлувањето во автомобилот.

Во однос на складирањето, телевизорот поддржува SD-картичка, како и флеш-уред. Покрај тоа, тој е поддржан со 1-годишна гаранција.

Позитивни

 • Екранот обезбедува јасни и јасни слики и мазни видеа.
 • Доаѓа со гаранција од 1 година.
 • Телевизорот е многу лесен за инсталирање.
 • Можете да го пресликувате вашиот паметен телефон или таблет преку Wi-Fi.

Недостатоци

 • Аудиото не е најдобро.
145 осврти DDAUTO Android 10 Car TV DDAUTO 12,4 инчи Android 10 Car TV е идеален избор за поединци кои бараат разновиден уред што може да се поврзе и со други паметни производи. Работи на оперативниот систем Android 10 и може да се поврзе со други уреди преку Wi-Fi и Bluetooth. Покрај тоа, има 12,4-инчен IPS LCD дисплеј. Проверете ја цената

Vanku 10,1" 1080p телевизор за автомобил – Најдобар за деца

Следниот е телевизорот за автомобили Vanku 10,1 инчи 1080p.

Покрај лесната инсталација, телевизорот дозволува тида ги синхронизирате податоците од вашиот паметен телефон, лаптоп, таблет, Nintendo прекинувач и други уреди.

Ова го прави идеален за деца бидејќи можете да им обезбедите забава додека внимавате на она што го гледаат.

Покрај ова, има дизајн на школка на преклоп кој им овозможува на децата лесно да го менуваат дискот без да го скршат или оштетат плеерот.

Телевизорот е дизајниран да одговара на повеќето потпирачи за глава и процесот на инсталација е исклучително лесен.

Можете да купите и два телевизори и да ги синхронизирате за репродукција на истиот медиум. Значи, ако имате две деца кои се караат за телевизорот, Vanky Car TV е вашиот најдобар избор.

Позитивни

 • Телевизорот ви овозможува да синхронизирате медиуми преку два или повеќе уреди.
 • Има дизајн на школка.
 • Процесот на инсталација е исклучително лесен.
 • Системот е поддржан со гаранција од 18 месеци.

Недостатоци

 • Може да почне да заостанува ако извршите повеќе од неколку дејства одеднаш.
580 критики Vanku 10,1 инчен телевизор за автомобили 1080p Телевизорот за автомобили Vanku 10,1 инчи 1080p е лесен за инсталирање телевизор за автомобил кој е идеален за деца. Не само што ви овозможува да синхронизирате податоци од вашиот паметен телефон, лаптоп, таблет, Nintendo прекинувач и други уреди, туку има и дизајн на преклоп кој го олеснува користењето. Проверете ја цената

ФАНГОР 10“ телевизор со двоен автомобил – најдобар за големи автомобили

ТВ FANGOR 10 инчи со двоен автомобил е телевизор за автомобили со два екрани дизајниран за релативно поголемиАвтомобили.

Можете или да ги синхронизирате екраните за да ги репродуцирате истите медиуми или да репродуцирате различни видеа или филмови на двата екрана.

Ова не само што му дава независност на секој гледач да гледа што сака, туку и прави пат патувањата позабавни.

Покрај ова, доаѓа со батерија што се полни, така што можете да ја полните преку напојување за време на подолги патувања.

ТВ екраните се компатибилни со широк опсег на уреди. Значи, можете да го вклучите вашиот amazon firestick или да го поврзете вашиот паметен телефон на екранот.

Позитивни

 • Можете да ги полните двата екрани додека сте во движење.
 • Компатибилноста на уредот е прилично добра.
 • Можете да гледате два различни филма на екраните.
 • Инсталирањето е многу лесно.

Недостатоци

 • Откако целосно ќе се наполнат, екраните траат само 2,5 до 3 часа.
6.100 рецензии FANGOR 10'' Dual Car TV FANGOR 10'' Dual Car TV е телевизор за автомобил со два екрани дизајниран за релативно поголеми автомобили. Можете или да ги синхронизирате екраните за репродукција на истиот медиум или да репродуцирате различни видеа или филмови на двата екрана. Ова го прави идеален за поголеми автомобили и семејства со повеќе деца Проверете ја цената

Kaskawise Android 10 12,4“ телевизор за автомобил – најдобар паметен телевизор за автомобил

Ако барате паметен телевизор за автомобил што ќе направи вашите патувања позабавни, Kaskawise Android 10 12,4“ телевизорот за автомобил е одлична опција. Тој е елегантен и лесен за инсталирање.

Можете да го поврзетена вашиот телефон или лаптоп преку Wi-Fi и исто така може да емитува медиуми од кој било од поврзаните уреди.

Оттука, можете да гледате што било од YouTube до Netflix, Disney+ и Prime Video.

Одликувајќи се со екран од 12,4 инчи со резолуција од 1080p, овој телевизор за автомобил исто така обезбедува средства за играње игри додека сте на пат.

Можете да поврзете Bluetooth глушец или контролер за игри на екран и уживајте во вашите сесии за игри.

Позитивни

 • Обезбедува 7 амбиентални бои од кои можете да изберете.
 • Доаѓа со Wi-Fi и Bluetooth.
 • Телевизорот е поддржан со 1-годишна гаранција.
 • Телевизорот поддржува репродукција на 4K HD видео.

Недостатоци

 • Софтверот може да почне малку да заостанува од време на време.
93 Прегледи Kaskawise Android 10 12,4” ТВ за автомобили Kaskawise Android 10 12.4 е одлична опција доколку барате паметен телевизор за автомобил кој ќе ги направи вашите патувања позабавни. Покрај тоа, тој е елегантен, лесен за инсталирање и има екран од 12,4 инчи со резолуција од 1080p. Проверете ја цената

EONON 2020 11,6” 1080p ТВ за автомобили – Најдобар за мали автомобили

Ако имате релативно помал автомобил и барате елегантен телевизор за автомобил со DVD плеер, не барајте понатаму.

EONON 2020 11,6” 1080p телевизор за автомобил е телевизор за автомобил со идеална големина што доаѓа со DVD плеер, HDMI порта, USB поддршка и далечински управувач.

Можете дури и да ги контролирате телевизорот и јачината на звукот од предната странаекран. Покрај тоа, можете да го поврзете вашиот паметен телефон со телевизорот со помош на кабел. На овој начин, можете да репродуцирате висококвалитетни некомпресирани видеа на телевизорот.

Телевизорот за автомобил EONON 2020 11,6” 1080p е дизајниран имајќи ги предвид децата. Доаѓа со слушалки и режими на амбиентални бои кои се грижат за цртаните филмови. Покрај тоа, процесот на инсталација е многу лесен.

Позитивни

 • Доаѓа со слушалки.
 • Телевизорот е елегантен, но доаѓа со DVD плеер.
 • Процесот на инсталација е многу лесен.
 • Можете да слушате музика и на ТВ.

Недостатоци

 • Менито и контролите може да бидат малку збунувачки.
23 прегледи EONON 2020 11,6” 1080p ТВ за автомобили EONON 2020 11,6” 1080p ТВ за автомобили е одлична опција за релативно помали автомобили. Елегантниот дисплеј со ДВД-плеер е идеален начин да ги задржите вашите деца зафатени на патувања. Телевизор за автомобил Pyle надземен дисплеј кој доаѓа со огромен дисплеј од 17,3 инчи.

Телевизорот може лесно да се инсталира на покривот на автомобилот така што ќе лежи на совршена гледна точка за сите на задното седиште.

Исто така види: Како да видите кому му се допадна вашата плејлиста на Spotify? Дали е можно?

Овој ТВ е особено корисен за поголеми семејства. Доколку имате SUV, патниците на задното седиште, како и на задниот дел од автомобилот, можат лесно да гледаат како се репродуцираат медиумите поради големата големина на екранот.

Покрај тоа, по редза да спречите натрупање на автомобилот, телевизорот доаѓа со опција за превртување надолу.

Можете да го преклопите телевизорот кога не го користите и да го превртувате надолу кога сакате да гледате нешто на пат.

Позитивни

 • Има дисплеј со големи димензии.
 • Телевизорот е идеален за SUV и поголеми автомобили.
 • Можете да го преклопите кога телевизорот не се користи.
 • Се прицврстува на покривот на автомобилот.

Недостатоци

 • Резолуцијата на ТВ не е најдобра.
Распродажба381 Прегледи Pyle надземен дисплеј 17,3” автомобилски телевизор доаѓа со огромен дисплеј од 17,3 инчи. Телевизорот може лесно да се инсталира на покривот на автомобилот така што ќе лежи на совршена гледна точка за сите на задното седиште. Овој телевизор е особено корисен за поголеми семејства. Проверете ја цената

Водич за купувачот

Постојат одредени фактори што треба да ги земете предвид додека инвестирате во телевизор за автомобил.

Компатибилност со уред

Бидејќи ќе репродуцирате медиуми од неколку различни уреди на ТВ во автомобилот, важно е телевизорот да биде компатибилен со современи уреди и формати на медиуми. Во спротивно, нема да можете да ги репродуцирате медиумот што го сакате.

Исто така види: Nintendo Switch не се поврзува со ТВ: како да се поправи за неколку минути

Големина на екранот

Задржувајќи го бројот на луѓе кои ќе го користат телевизорот и големината на автомобилот, треба да одлучите за големина што добро ви одговара. Премалиот или преголем телевизор за вашите потреби ќе влијае на доживувањето на гледањето.

Квалитет на аудио

Квалитетот на звукот игра важна улогакога станува збор за искуството за гледање.

Оттука, важно е да го проверите квалитетот на звукот пред да инвестирате во уред. Треба да биде јасен и јасен и не треба да има ехо.

Заклучок

Купувањето телевизор за автомобил може да биде збунувачки поради големиот број достапни опции.

Оттука, ги наведов 6-те најдобри телевизори за автомобили и патувања. Телевизорот за автомобили DDAUTO 12.4 инчи со Android 10 е мојот врвен избор поради разновидните карактеристики што ги нуди.

Меѓутоа, ако сакате нешто само за децата, одете на Vanku 10,1" 1080p TV за автомобили или EONON 2020 11,6" 1080p TV за автомобили.

ФАНГОР 10" телевизор со двоен автомобил и телевизорот за автомобили Pyle надземен дисплеј 17,3" е идеален за релативно поголеми автомобили, додека телевизорот за автомобили Kaskawise Android 10 12,4" е најдобриот паметен телевизор за автомобил.

Можете и да уживате во читањето

 • Најдобри телевизори со вграден Wi-Fi: го направивме истражувањето
 • Најдобро Телевизори за полукамиони: Ние го направивме истражувањето
 • Најдобрите телевизори што работат со апликацијата Xfinity
 • Најдобрите кабинети и механизми за лифт за телевизор за футуристички дом

Често поставувани прашања

Дали вредат преносливите телевизори?

Да, тие можат да бидат корисни при долги патувања.

Дали батеријата може да го напојува телевизорот?

Да, батеријата напојува телевизор за автомобил.

Дали можете да користите нормален телевизор во автомобилски дом?

Да, но тоа може да ја оптовари батеријата на автомобилот.

Колку долго можеш да работиш телевизор на автомобил

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.