Како да гледате НБА ТВ на Hulu?

 Како да гледате НБА ТВ на Hulu?

Michael Perez

Кошарката е најневеројатниот натпревар за гледање со пријателите и семејството. Обезбедува вистинска количина на адреналин на секој натпревар.

Јас сум верен љубител на кошарката и НБА од моето детство. За мене е клучно да го гледам Мајами Хит, мојот домашен тим, секој натпревар.

Јас го користам Хулу за да ги гледам нивните натпревари. Хулу има права и за регионалните и за националните игри на мајами.

Не само тоа, кога не сум наоколу, можам лесно да снимам игри за да ги гледам подоцна. Поради мојата работа, често ја користам оваа функција.

За да гледате НБА на Hulu, проверете дали е достапно со внесување на пинкодот на вашата област. Потоа, најавете се на вашиот Hulu и прелистајте го ТВ-водичот за да ја пронајдете претпочитаната спортска мрежа.

Ќе ги разгледам и алтернативните услуги за гледање НБА, како и снимање натпревари за гледање подоцна време.

Како да гледате НБА игри на Hulu + ТВ во живо

НБА се занимава со различни национални и регионални мрежи. Значи, нема место за пристап до секој натпревар на истиот канал.

Треба да се претплатите на многу мрежи и услуги ако сте фанатик во НБА. Но, ако сакате да ги следите само игрите на вашиот домашен тим, тогаш една услуга е се што ви треба.

За да добиете НБА на вашиот Hulu, прво треба да се регистрирате за тоа. Можете да го направите тоа со:

 • Пребарајте „Hulu.com/welcome“.
 • Изберете „Започнете го вашиот бесплатен пробен период“ или изберете го претпочитаниот план.
 • Пополнете ги вашите лични податоци каковашата е-пошта, лозинка и други информации.
 • Изберете го начинот на плаќање и пополнете ги вашите детали за наплата.
 • Изберете „Поднеси“ за да го завршите процесот.

Откако ќе се регистрирате, тогаш треба:

 • Инсталирајте го уредот поддржан од Live TV што сакате да го користите.
 • Проверете ја достапноста на канали во вашата област. Внесете го вашиот пин-код.
 • Изберете и отворете ја претпочитаната ТВ-мрежа откако ќе ја потврдите нејзината достапност.

Откако ќе ги завршите горенаведените чекори, подготвени сте да ги гледате НБА натпреварите на вашата омилен тим.

За да откриете кои тимски натпревари се достапни на Hulu, проверете ја листата подолу:

 • Бруклин Нетс
 • Чикаго Булс
 • Далас Маверикс
 • Феникс Санс
 • Голден Стејт Вориорс
 • Мајами Хит
 • Бостон Селтикс
 • Филаделфија 76ерс
 • Торонто Репторс
 • Милвоки Бакс

Плановите на Хулу што ја вклучуваат НБА

Хулу нуди различни планови. Но, само два планови нудат НБА игри во пакет.

Овие планови се релативно поевтини од плановите на другите провајдери. Така, тие се одличен избор за фановите на НБА да гледаат натпревари.

Ова се двата планови за ТВ во живо:

 • Hulu + ТВ во живо сега со Disney+ и ESPN+ за 69,99 $/месечно
 • Hulu (без никакви реклами) + ТВ во живо сега со Disney+ и ESPN+ за 75,99 $/месец

Откако ќе се регистрирате за еден од двата планови за ТВ во живо, можете лесно пристапете до преносите во живо на вашите омилени НБА игри.Планот за ТВ во живо, исто така, ви овозможува да пристапите до игрите на НХЛ ако го сакате тоа.

Можете да добиете и дополнителна услуга за спортски канал што ќе ве чини 10 долари месечно.

Hulu Free Испитувања

Hulu е еден од врвните даватели на услуги за стриминг кој нуди низа услуги како ТВ во живо, ТВ на барање, серии, филмови, емисии за деца и многу повеќе.

Hulu обезбедува бесплатни пробни проби за новите и за некои корисници кои се враќаат. Пробното времетраење зависи од планот за кој ќе се одлучите.

Пробниот период за различни планови е наведен подолу:

 • Хулу: еден месец или 30 дена
 • Хулу (Без реклами): еден месец или 30 дена
 • Hulu+TV во живо: седум дена

За да добиете бесплатен пробен период, следете ги овие чекори:

 • Пребарајте „Hulu.com/welcome“.
 • Изберете ја опцијата „Започнете го вашиот бесплатен пробен период“.
 • Изберете план
 • Пополнете ги вашите лични податоци, како на пр. вашата е-пошта, лозинка и други информации.
 • Изберете ја опцијата за плаќање и внесете ги вашите податоци за наплата.
 • Изберете „Поднеси“ за да го завршите процесот.

Нема да ви се наплати за бесплатниот пробен период. Но, треба да внимавате бидејќи вашиот план автоматски ќе се префрли на платена претплата откако ќе заврши пробниот период.

За да избегнете наплата, треба да откажете откако ќе заврши пробниот период.

За да откажете , следете ги овие чекори:

 • Отворете ја страницата за сметката Hulu на прелистувачот.
 • Изберете Откажи во делот „Твојата сметка“.
 • Следете ги чекорите што се навестуваат.
 • Судскиот процес е откажанштом ќе добиете е-пошта за потврда.

Како да снимате НБА игри со Cloud DVR

Не можете секогаш да бидете наоколу поради работа или други обврски. Ова може да предизвика да ја напуштите играта на вашиот домашен тим. Но, со Hulu Cloud DVR, не мора да се грижите за тоа.

Hulu обезбедува 50 часа Cloud DVR. Ако сакате повеќе, можете да го купите додатокот Cloud DVR за да ги зголемите часовите на 200. Ќе ве чини 15 долари месечно.

За да ги снимате вашите омилени NBA игри на вашиот Cloud DVR, следете ги овие чекори -

 • Најдете и отворете ја претпочитаната спортска мрежа.
 • Можете да снимате со:
 1. Кликнување на записот од водичот.
 2. Кликнување на опцијата за снимање од страницата со детали.
 • Снимањето ќе започне и ќе се зачува на Cloud DVR.

Вашето снимено видеата ќе се чуваат максимум 9 месеци. После тоа, тие автоматски ќе бидат отстранети.

Алтернативи за гледање на НБА

Како што споменавме погоре, НБА има договори за емитување воспоставени со различни даватели на услуги.

Во зависност од регионот во кој живеете, овие добавувачи се разликуваат. Добрата страна на ова е што не сте принудени да зависите од еден давател на услуги и можете да изберете кој било.

Ова се алтернативите за гледање НБА игри освен Hulu –

YouTube TV

YouTube TV обезбедува пристап до NBA TV, ABC, TNT и ESPN. Овие се достапни за 10,99 долари месечно во спортотДодаток.

Исто така, му овозможува на корисникот со Cloud DVR да има неограничено складирање.

YouTube TV е достапен на уреди за проследување, паметни телевизори, паметни телефони и премиум конзоли за игри.

FuboTV

FuboTV обезбедува пристап до ABC и ESPN. Треба да плаќате 11 долари месечно за додатокот за спорт за да пристапите до НБА ТВ.

Тој исто така дозволува 250 часа складирање на DVR, со опција за надградба на ограничувањето за складирање на 1.000 часа, што ќе ве чини 16,99 долари по месец.

FuboTV е достапен на паметни телефони, уреди за проследување и паметни телевизори, но не и на која било конзола за игри.

Sling TV

Sling TV обезбедува пристап до ESPN и TNT. Треба да плаќате спортски додаток од 11 долари месечно за да пристапите до НБА телевизорот.

Овозможува и 50 часа Cloud DVR, со опција за надградба на ограничувањето за складирање на 200 часа, што ќе ве чини $5 месечно.

Sling TV е достапен на уреди за проследување, паметни телефони и Xbox конзоли.

DirecTV Stream

DirecTV Stream обезбедува пристап до ABC, ESPN и TNT. Треба да плаќате 84,99 долари месечно за планот Избор, кој вклучува НБА ТВ и регионални спортски мрежи.

Исто така види: Како да инсталирате кој било термостат Honeywell без жица C

Исто така, дозволува 20 часа Cloud DVR, со опција за надградба на ограничувањето за складирање на 200 часа, што ќе ве чини 10 долари месечно.

DirecTV Stream е достапен на уреди за пренос и паметни телефони, но не и на конзоли за игри.

NBA League Pass

Планот NBA League Pass ви овозможува дагледајте и слушајте игри во живо и игри надвор од пазарот.

НБА нуди 5 различни лигашки пропусници:

 • Аудио пропусници за лигата (9,99 долари годишно)
 • НБА ТВ (59,99 долари годишно)
 • Тимска пропусница (119,99 $ годишно)
 • Лига пропусница (199,99 $ годишно)
 • League Pass Premium (249,99 $ годишно)

Овие Лига пропусници не ви дозволуваат да гледате или слушате која било од игрите што се емитуваат на национално ниво во живо.

За игри во живо, потребен ви е план за претплата за која било од горенаведените услуги.

Одржете се со НБА во движење на вашиот паметен телефон

Можете лесно да останете во чекор со НБА на вашиот паметен телефон со претплата на давателите на услуги за пренос во живо.

Исто така види: Ѕвонењето на ѕвончето во живо не работи: како да се поправи

Тие обезбедуваат опција да се најавите на нивната апликација на вашиот телефон за да добиете пристап до игрите во НБА.

Можете да пристапите до НБА игрите на вашиот паметен телефон користејќи ги овие услуги:

 • Hulu + ТВ во живо
 • YouTube TV
 • FuboTV
 • Sling TV
 • DirecTV Stream
 • NBA League Pass

Finish Thoughts

NBA привлекува толку голема публика. За да ги задоволи ефикасно, НБА има договори со главните медиумски мрежи во САД.

За да можете да добиете лесен пристап до игрите со вашата претпочитана мрежа и услуга.

Hulu е една од најдобрите мрежни провајдери и има значаен каталог на големи тимски игри.

Обезбедува пристап до повеќе мрежни канали кои стримуваат игри од неговите конкуренти. Исто така, има планови со конкурентни цени за НБАигри.

Иако има повеќето тимови чии игри може да се гледаат на Hulu, некои тимови не соработуваат со Hulu.

За тоа, треба да го додадете нивниот претпочитан национален или регионален давател на услуги.

Можете и да уживате во читањето

 • Како да ги гледате Олимписките игри на Hulu: го направивме истражувањето
 • Како да гледате и управувајте со историјата на часовникот на Hulu: сè што треба да знаете
 • Како да гледате Discovery Plus на Hulu: Лесен водич

Често поставувани прашања

Може ли да гледам НБА на Hulu?

Hulu има 2 планови со вклучени НБА игри: Hulu + ТВ во живо и Hulu + ТВ во живо без никакви реклами. Има и спортски дополнителен пакет што ве чини одделно.

Можам ли да гледам НБА на Amazon Prime?

Amazon Prime дозволува користење на пропусницата од НБА лигата за гледање натпревари во НБА. Не обезбедува игри во живо. Само репризи на игри во живо се достапни на лига пропусница.

Кој е најевтиниот начин за гледање натпревари во НБА?

Sling TV има пакети кои почнуваат од 35 долари месечно. Тоа е еден од најмалку скапите начини за гледање натпревари во НБА.

Дали вреди пропусницата во НБА лигата?

НБА лигата обезбедува пристап до игрите на еден тим или до стотиците натпревари надвор од пазарот. Не обезбедува игри во живо, само репризи.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.