Кој канал е Freeform на Dish Network и како да го најдете?

 Кој канал е Freeform на Dish Network и како да го најдете?

Michael Perez

Имам помали браќа и сестри и братучеди, па размислував да барам ТВ канал на мојот кабелски провајдер, Dish Network, кој ги задоволува интересите на помладите членови на семејството. Бидејќи Dish Network има многу канали, само што го побарав на интернет.

Врз основа на другите претплатници на Dish Network, постои совршен канал за тинејџери.

ТВ сериите на овој канал и филмовите се наменети за помладата популација. Freeform, или претходно ABC Network, ги има сите програми за оние кои се заинтересирани да бидат во тек со адолесцентскиот живот.

Бидејќи каналот Freeform е токму она што го барам, истражував повеќе за овој канал и неговиот популарен покажува.

Freeform може да се гледа на каналот 180 на Dish Network. Поголемиот дел од програмите што ги емитува Freeform се наменети за тинејџери и млади луѓе.

Се надеваме дека откако ќе ја прочитате оваа статија, ќе научите сè што треба да знаете за Freeform.

Freeform Channel on Dish Network

Поголемиот дел од времето, гледачите се обидуваат да го најдат она што сакаат да го гледаат за да избегнат да губат премногу време менувајќи канали. Слободната форма се емитува на Dish Network Channel 180 за да ве спаси од мака.

Друг начин да го пронајдете каналот е со притискање на копчето Водич на далечинското за да отидете до водичот за каналот. Можете исто така да го означите овој канал како ваш омилен за полесно да го најдете подоцна.

Вклучени се популарни серииFreeform

Freeform е познат по тоа што емитува нови емисии кои имаат оригинална содржина, па дури и стари програми и филмови.

Има многу високо оценети содржини во кои можете да уживате кога ќе научите за тоа што нуди Freeform.

Следниве се некои од најпопуларните серии на Freeform:

The Bold Type

Ова е хумористична драма серија која го доловува подеми и падови на жените кои моментално се вработени со Скарлет.

Добрата неволја

Оваа емисија е за сестрите по име Кали и Маријана кои се преселиле од Лос Анџелес и го започнале својот живот како млади возрасни.

Меѓутоа, тие не беа подготвени за градскиот живот и сега мора да се потпрат еден на друг за да поминат во еден од најскапите градови во светот.

Grown-ish

Grown-ish е американска ситком-серија која прикажува популарна 17-годишна девојка која има право, модерен и дружељубив и учи дека не оди сè како што треба откако ќе излезе од дома.

Shadowhunters

Оваа натприродна драма ТВ серија ќе ве држи на работ од вашето седиште со својата возбудлива акција и сложената мрежа на врски.

Pretty Little Liars (Бонус!)

Pretty Little Liars е Американка Тинејџерска драма мистерија трилер телевизиска серија која започна во 2010 година.

Ако не сте гледале ниту една епизода од оваа популарна програма, несомнено сте пропуштиле нешто.

Freeform нуди широк спектар на врвниотценети покажува дека воздухот практично секојдневно, во зависност од распоредот. Посетете го распоредот на Freeform за да ја видите комплетната листа на ТВ програми.

Треба да го погледнете и TNT за слични емисии во кои може да ужива помладата и постарата публика.

Спортови на Freeform

Мрежата главно се фокусира на ТВ емисии и филмови, не многу на спорт.

Freeform првенствено емитува репризи на модерни комедии, но има и оригинални ТВ-серии од понеделник до среда.

Четврток и петок се распределени за филмови. Ако не се закажани оригинални ТВ серии за други временски периоди, наместо тоа, Freeform ќе емитува филмови.

Наместо да го следи истиот распоред секој ден во неделата, каналот често планира специјални настани за викендот, кога огромни делови од времето за емитување е посветено на филмски серии.

Планови на Dish Network кои вклучуваат Freeform

Постојат неколку планови на Dish Network, од кои можете да изберете, во зависност од бројот на канали и други вклучени претплати .

Добрата вест е што сите пакети наведени подолу вклучуваат Freeform. Не е потребна дополнителна исплата покрај месечната претплата.

План за мрежа за јадење Месечна цена
Топ 120 на Америка 69,99$
Топ 120 на Америка плус 84,99$
Топ 200 на Америка 94,99$
Американски врв250 104,99$

Гледајте Freeform во движење на вашиот паметен телефон

Можете да ги пренесувате сите ваши омилени емисии на Freeform користејќи ги вашите паметен телефон во секое време.

Врските за преземање се достапни на веб-локацијата Freeform. Гледачите може да ја преземат апликацијата од PlayStore за корисници на Android и App Store за корисници на iOS.

Откако апликацијата ќе биде преземена и инсталирана на вашиот паметен телефон, најавете се користејќи ги ингеренциите на давателот на телевизорот.

Можете ли бесплатно да гледате Freeform?

Мобилната апликација Freeform нуди некои серии што можете да ги гледате бесплатно, како што се Shadowhunters: The Immortal Instruments сезони 1-3.

Исто така види: Можете ли да ја користите апликацијата Spectrum на PS4? Објаснето

Тоа би било најдобро ако сте имале претплата на ТВ-провајдер за да гледате други содржини, вклучително и гледање телевизија во живо.

Слободната форма обично е вклучена како дел од плановите за претплата на ТВ услуги.

Контактирајте со вашиот кабелски оператор за да дознаете дали Freeform е вклучена во вашата претплата.

Ако не сте претплатени на ниту еден кабелски оператор, за жал, не можете да ја гледате целата библиотека на Freeform.

Веб-страницата на Freeform ќе побара од вас да се најавите со вашиот Ингеренциите на давателот на телевизорот пред да пренесувате филм или ТВ-шоу.

Алтернативни начини за гледање Freeform

Freeform може да се пренесува и на други претплати за платена телевизија, покрај Dish Network.

Некои од тие кабелски провајдери се следниве:

 • Xfinity
 • DirecTVStream
 • DirecTV
 • AT&T Uverse
 • Verizon FiOS

За да ја видите комплетната листа на ТВ провајдери кои ви дозволуваат да гледате Freeform, следете ги чекорите подолу:

 1. Одете на веб-страницата Freeform или стартувајте ја апликацијата Freeform на вашиот паметен телефон.
 2. Изберете епизода со симбол за заклучување на горниот лев дел што ќе ве пренасочи на ТВ во живо.
 3. Кликнете на „Повеќе добавувачи“.
 4. На вашиот екран ќе се прикаже прозорец каде што можете да го изберете конкретниот кабелски провајдер што сакате да го пребарувате.

Алтернативи за Freeform

Freeform може да понуди широк опсег на ТВ емисии и филмови, но некои гледачи можеби ќе сакаат да гледаат содржини погодни за возрасни и повеќе блокбастер филмови и други уникатни ТВ емисии.

Лично, ми се допаѓа многу серии што се емитуваат на TBS, но исто така наведов неколку алтернативи подолу.

Paramount Network

Paramount Network е врвна дестинација за забава која ги поместува границите на раскажувањето приказни. Ги емитува и најновите епизоди и блокбастер филмови.

Hallmark Channel

Hallmark Channel е сличен на Freeform кога станува збор за емитување на стари и нови ТВ емисии и филмови.

Како да пренесувате Freeform без кабел

Постои опција за вас ако не сакате да се претплатите на кабелски провајдери и сакате начин да гледате Freeform.

Можете да гледате Freeform користејќи некои од главните уреди за стриминг илиплатформи. Списокот ги вклучува DirecTV Stream, Hulu, Fubo, YouTube TV и Xfinity Choice TV.

Исто така види: Honeywell Home vs Total Connect Comfort: го најде победникот

Можете да ја контактирате вашата услуга за стриминг за да потврдите дали Freeform е веќе вклучен во вашата претплата или има опција за додавање Freeform.

Final Thoughts

Freeform е телевизиски канал кој првенствено нуди репризи на модерни комедии и некои оригинални ТВ емисии. Тој е познат по производство на драматични приказни кои им се допаѓаат на младите возрасни.

Каналот Freeform е достапен на Dish Network, без разлика на кој план ќе се претплатите.

Од друга страна, ако не сте претплатени на кој било кабелски провајдер, сè уште можете да уживате во ТВ-емисиите и филмовите на Freeform гледајќи ги на платформите за стриминг.

Можете и да уживате во читањето

 • Што канал е Lifetime on Dish Мрежа? го направивме истражувањето
 • Каков канал е NBC на Dish Network? Направивме истражување
 • Каков канал е DOGTV на Dish Network? Целосен водич
 • Каков канал е CBS на Dish Network? Ние го направивме истражувањето
 • Мрежа на садови по 2-годишен договор: што сега?

Често поставувани прашања

Дали Freeform е бесплатен на Dish?

Каналот Freeform веќе е вклучен во сите пакети на Dish Network.

Зошто ABC Family се смени во Freeform?

Причината зад промената на името на мрежата е да привлечат поголема публика, која ја нарекуваат „Станувачи“,чија возраст се движи помеѓу 14 и 34 години.

Како можам да гледам Freeform без ТВ провајдер?

Постојат неколку платформи каде што можете да го гледате Freeform доколку немате претплата за кабел. Овие платформи се DirecTV Stream, Hulu, Fubo, YouTube TV или Xfinity Choice TV.

Дали Amazon Prime има Freeform?

Некои серии Freeform може да се гледаат на Amazon Prime, како што е The Fosters и Switched at Birth.

Меѓутоа, овие серии се малку скапи и дури не се емитуваат во висока дефиниција.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.