Кој канал е мрежата на Big Ten на Dish Network?

 Кој канал е мрежата на Big Ten на Dish Network?

Michael Perez

Мрежата Big Ten (BTN) е нешто што мора да се има како љубител на спортот, особено кога спортот го вклучува вашиот омилен колеџ тим.

Кога се преселив во мојот нов град, решив да се сменам од кабелска на Dish Network, и без да размислувам многу, се претплатив на план.

Следствено, скокав помеѓу каналите за да го најдам BTN и бев изненаден кога видов колку канали има на телевизорот за садови.

Не можев да го најдам каналот BTN, па ми требаше половина ден да барам канали на Dish Network и на кој план да се претплатам за BTN.

Интернетот имаше различни одговори, и тие беа расфрлани по веб-страници, па ги собрав сите информации овде за поголема јасност.

Мрежата на Биг Тен е на каналот 439 на Dish мрежата доколку се претплатите на планот „Американски топ 120+“. Гледајте ги фудбалските натпревари на вашата омилена држава и анализирајте ги на BTN Interviews на мрежата Big Ten.

Ќе зборувам и за алтернативни услуги кои вклучуваат Big Ten и како можете да ги носите во движење со вашиот паметен телефон.

Big Ten Network Channel on Dish Network

Префрлете се на каналот 439 за да ги следите најновите фудбалски класични натпревари помеѓу тимовите на Минесота, Охајо, Висконсин и Илиноис на Big Ten Network.

Dish network емитува пренос во живо на каналот BTN.

Можете и да ги пребарувате пакетите откако ќе го внесете името на каналот што го барате и ќе го прикажелогото на каналот заедно со другите канали достапни на пакетот.

Претплатата на диш мрежа е лесно: одете на нивната веб-локација и изберете го планот на кој сакате да се претплатите откако ќе се уверите дека има BTN во него.

0> Додајте го во вашата кошничка, дајте ги сите потребни акредитиви, адреса за испорака и наплата, а Dish Network ќе се погрижи за останатото.

Ако веќе имате претплатен план и сакате да знаете дали мрежата на Big Ten е достапна или не, притиснете го копчето за водич на далечинскиот управувач и изберете „сите претплатени“ со кликнување на копчето за опции за да ја видите тековната листа од каналите што ви се достапни.

Ако сте на план што ја нема мрежата на Big Ten, одете на веб-страницата на Dish Network или повикајте ги од контакт поддршката за да го надградите вашиот план.

Процесот е лесен, а услугата за клиентите е одлична.

Популарни програми на мрежата Биг Тен

Мрежата Биг Тен е со седиште во Чикаго, Илиноис и има колеџ спортски тимови од универзитети кои се во конференцијата на големата десетка. Ги истакнува случувањата на сите овие универзитети.

Главно е популарен за динамичниот и широк опсег на спортски игри и турнири во кои има тимови на колеџ за мажи и жени и ги емитуваат нивните натпревари против тимови на други држави.

Мрежата е огромна задолжителна - има за алумни и студенти на овие универзитети. Освен тоа, има обожаватели од сите држави кои сакаатда го поддржат својот тим.

Емитувањата вклучуваат фудбалски и кошаркарски натпревари, бејзбол, одбојка, хокеј на мраз и многу други игри што се одржуваат во различни држави.

Популарните програми на БТН се „Зад вестите“, „Внатре во БТН, ' и 'BTN live big.'

Освен натпреварите во живо, гледачите уживаат во најважните моменти, документарците и интервјуата со тимските играчи и алумни.

Мрежата Big Ten ја истакнува спортската култура и дух меѓу неговите гледачи, што го прави еден од најпопуларните спортски канали.

Sports on Big Ten Network

Big Ten Network опфаќа широк спектар на игри во кои учествуваат и мажи и жени.

Мој личен фаворит е турнирот во бејзбол Big Ten , главно затоа што Мичиген победи оваа година.

Мрежата ги покрива сите турнири и првенства во фудбал, бејзбол, хокеј на мраз, кошарка, крос кантри, голф, гимнастика, фудбал, пливање и нуркање, тенис, патека во затворен и отворен простор и поле, и борење.

Меѓутоа, ако конкретно се занимавате со некој од овие спортови, можеби ќе сакате да проверите други канали.

На пример, каналот Golf на Dish е мој одете за сè што е поврзано со голф.

Планови на Dish Network

Dish Network дава добар дел од каналите, а нивната јачина на сигналот е сателитска телевизија, е одлична.

0>Нема да морате да чекате за баферирање или да плаќате скапи сметки за интернет, а нема проблеми со кабелската жица, самоантена.

Исто така види: Technicolor CH USA уред на мојата мрежа: што значи тоа?

Сега, малку детали за плановите кои вклучуваат Big Ten Network:

Топ 120 во Америка+

Со 84,99 долари месечно, оваа зделка е втора по пакети, основниот е помалку скап.

Освен што нуди 110 плус HD канали и вкупно 190 канали, вклучувајќи ги и локалните.

Пакетот доаѓа со DVR што ви овозможува да ги снимате и складирате вашите омилени програми или филмови и далечински управувач што може да работи со гласовната команда на Google.

Топ 200 на Америка

Со 94,99 долари месечно, пакетот ги нуди сите исти функции како „планот на Америка за Топ 120+“, но со 240 плус канали кои имаат 125 HD.

Топ 250 на Америка

Со 104,99 долари месечно нуди повеќе од 290 канали со најмалку 140 HD канали.

Мулти-спортски пакет

Сите овие пакети вклучуваат БТН. Dish Network сега го вклучува својот мулти-спортски пакет во овие планови; сепак, може да се претплатите одделно со основен план од 13 долари месечно.

Гледајте Big Ten Network во движење на вашиот паметен телефон

Dish network сега ја нуди апликацијата DISH Anywhere на кој било паметен телефон. Апликацијата им овозможува на своите гледачи да го проследуваат нејзиниот канал во движење.

Можете да гледате Big Ten Network додека патувате до канцеларија или дома, летате до која било друга држава или дури и ако сте дома и телевизискиот екран е окупиран.

Апликацијата лесен за користење и ни овозможува да ги гледаме сите канали во живо, снимки DVR и на-барај опции.

Гледањето снимки и ТВ во живо, сепак, бара интернет-врска со DVR со овозможена прашка и компатибилен мобилен уред.

Апликацијата Dish Anywhere е бесплатна за претплатниците на мрежата Dish и може да се емитува на најмногу пет уреди истовремено.

Можете ли бесплатно да гледате Big Ten Network?

Технички не е бесплатно ако се претплатите на која било кабелска мрежа или мрежа за садови. Но, Big Ten Network не бара да биде посебно претплатен бидејќи доаѓа со повеќето планови за кабелска телевизија.

На еден или друг начин, ќе ви треба месечна претплата на која било платформа за да ја гледате мрежата на Big Ten.

Можете, сепак, да ја искористите бесплатната пробна опција која се разликува за различни услуги, а потоа уживајте во Big Ten Network во тие денови.

Алтернативни начини за гледање Big Ten Network

Сите други платформи за стриминг кои нудат Big Ten Network во нивните пакети вклучуваат DirecTV на национално ниво.

Мрежата Big Ten е регионално достапна на Verizon, Comcast, FiOS, Cox, Insight, Charter, Mediacom, Cable One, Cablevision и Time Warner Cable.

BTN+ и Fox Sports апликација

Претплатете се на BTN+ и преземете ја достапната апликација на iPhone или iPad, телефони или таблети со Android, Roku, Firestick и Apple TV. BTN е достапен и на апликацијата Fox Sports.

Како да пренесувате Big Ten мрежа без кабел

Во минатото, ТВ немаше многу опции освен кабелска, но сегаработите се сменија. Услугите за стриминг ја обезбедуваат целата содржина на кабелот користејќи интернет.

Мрежата Big Ten е достапна на fuboTV, Hulu+ Live TV, Sling TV, YouTube TV, Vidgo и TVision. Нема да ви треба кабел за да пренесувате Big Network користејќи која било од овие платформи.

Final Thoughts

Апликацијата „Dish Anywhere“ е специјално за таблети и паметни телефони, но има и апликација „DISH ' на избрани паметни телевизори.

Можете да се обидете да го пребарувате на вашиот телевизор. Посетете ја веб-страницата на јадењето за повеќе информации за Dish Anywhere.

Big Ten Network plus е бесплатна за учениците запишани во училиштата кои се дел од конференцијата Big Ten, но сите други клиенти ќе треба да ја платат претплатата, во зависност на пакетот.

Сигурен сум дека мора да го пронајдете BTN на мрежата за садови откако ќе ја прочитате оваа статија. Уживајте во играта!

Ако и вие сте за голф, дефинитивно треба да прочитате на голф каналот за да знаете што да гледате.

Исто така види: Како да ја ажурирате апликацијата Hulu на Vizio TV: го направивме истражувањето

Секогаш можете да контактирате со поддршката за корисници ако сè уште сте имате проблеми со распоредот на каналите, наоѓањето BTN на вашиот телевизор или кое било друго прашање.

Можете и да уживате во читањето

  • Што е DISH Flex Pack?: Објаснето
  • Каков канал е ABC на DISH? го направивме истражувањето
  • Каков канал е Fox On DISH?: Ние го направивме истражувањето
  • Кој канал е Paramount On Dish? Ние го направивме истражувањето
  • Далечинскиот управувач за садови не работи: како да се поправиминути

Често поставувани прашања

Кој канал е Big Ten Network на Dish Network?

Канал 439 е Big Ten Network на Dish Network. Можете исто така да го пребарувате каналот користејќи го копчето за водич.

Кој е најевтиниот начин да се добие BTN?

Најевтиниот начин е да се претплатите на најевтината услуга за стриминг која вклучува BTN во својот пакет, како FuboTV, или претплата на BTN+ чини 9,95 долари месечно.

Како можам да гледам BTN бесплатно?

Можете да користите бесплатен пробен период на BTN+ или бесплатни проби на услуги за стриминг кои вклучуваат BTN за ограничено време. Исто така, ќе треба да се претплатите на која било компатибилна платформа за да гледате BTN.

Колку чини мрежата Big Ten?

Тоа зависи од пакетот што ќе го купите. На Dish Network, BTN доаѓа со пакет кој чини 84,99 долари месечно. Цените варираат на различни услуги и планови за стриминг.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.