Дали DIRECTV има мрежа Pac-12? Ние го направивме истражувањето

 Дали DIRECTV има мрежа Pac-12? Ние го направивме истражувањето

Michael Perez

Мојот брат живее во Bay Area и моментално има претплата за DIRECTV кабел на која ги гледа сите негови спортски настани.

Тој се заинтересира за регионалните колеџ спортови во неговата област и сакаше да гледа некои од игрите во живо на неговиот телевизор.

Тој не можеше да го најде каналот што го емитуваа на неговата претплата на DIRECTV, па стапи во контакт со мене за да можам да му помогнам да го добие каналот.

0>Отидов на интернет за да истражувам и да откријам каде се емитува мрежата Pac-12, и по неколку часа читање на написи за лиценцирање, објави на форуми и вести, разбрав како мрежата Pac-12 ги лиценцираше своите ТВ права.

Ова многу ми помогна во создавањето на овој напис, и кога ќе завршите со читање, ќе можете да знаете дали можете да ја гледате мрежата Pac-12 преку кабелска врска DIRECTV.

Исто така види: Како да поправите паметен телевизор што не се поврзува со Wi-Fi: Лесен водич

Мрежата Pac-12 не е на DIRECTV бидејќи немаат договор за лиценцирање каналот да се емитува на услугата за кабелска телевизија. Можете да го проследувате каналот на Fubo TV или Sling TV.

Продолжете со читање за да дознаете каде можете да ја гледате мрежата Pac-12 и дали е можно да го пренесувате каналот.

Дали Pac-12 Network е на DIRECTV?

Pac-12 Network потпиша договори за емитување на каналот со неколку мејнстрим кабелски ТВ компании, освен DIRECTV.

Ова значи дека ако имаш DIRECTV, нема да можеш да го гледаш каналот ниту на кабелски ниту на DIRECTVStream.

Pac-12 вели дека одговорноста е на DIRECTV да се согласи со емитувањето, но DIRECTV вели дека нивните клиенти сè уште ќе можат да гледаат игри на Pac-12 преку мрежата на канали ESPN, која е на DIRECTV.

Но, има некои тимови чии игри не се емитуваат на ESPN и се достапни само на мрежата Pac-12.

Ако сакате да гледате натпревар на еден од тие тимови, едноставно не е можно на DIRECTV бидејќи ниту еден канал на услугата не ги емитува.

Можеби ќе треба да побарате на друго место ако сакате да ги гледате овие игри на вашиот телевизор.

Каде можам да го гледам The Pac -12 Мрежа?

Мрежата Pac-12 е на неколку провајдери на кабелска и сателитска телевизија и треба да се земе предвид изборот меѓу еден од нив ако сакате да гледате игри на Pac-12 на вашиот телевизор.

Некои од популарните ТВ провајдери што ја носат мрежата Pac-12 може да се најдат подолу:

Исто така види: Емерсон ТВ црвено светло и не се вклучува: значење и решенија
 • Spectrum
 • Cox
 • DISH
 • Comcast, Xfinity и повеќе.

Контактирајте ја поддршката за корисници на овие провајдери или одете на нивните веб-локации за да знаете дали тие ја опслужуваат вашата област.

Откако ќе се поврзете со провајдерот мислите дека е добро, проверете ја нивната постава на канали и видете каков пакет канал има вклучена мрежата Pac-12.

Запомнете дека ќе треба да платите на DIRECTV такса за откажување од 20 УСД месечно што останува на договорот ако сè уште сте под договор.

Како да го пренесувам каналот?

Наместо да го исклучите вашиот DIRECTVуслуга и плаќање висока такса за откажување, ви препорачувам да погледнете една од алтернативите за стриминг што ви дозволуваат да ја гледате мрежата Pac-12 на вашиот телевизор.

Услуги за стриминг на интернет ТВ како Fubo TV, Sling TV и Vidgo ја носите и мрежата Pac-12, а нивните планови се прилично евтини и нема да бараат од вас да инсталирате никаков хардвер дома.

Сè што треба да направите е да ја инсталирате апликацијата на вашата избрана услуга и да се најавите на вашата сметка.

Откако ќе платите за претплата, ќе можете да ја гледате мрежата Pac-12 барајќи го каналот во водичот за каналот.

Популарни серии на Pac-12 Network

Популарното програмирање на Pac-12 Network вклучува емисии за анализа по играта, спортски ток-шоуа, настани во живо и реемитување на минатите игри.

Емисиите на каналот покрива популарни спортови на ниво на колеџ, а ако сакате да ги гледате кога се емитуваат, користете го водичот за канал за да поставите потсетник.

Водичот ќе ве извести кога ќе се појават сериите за да не ги пропуштаат.

Други регионални спортски канали

Регионалните спортови на ТВ добиваат многу внимание бидејќи има само одреден број професионални игри годишно.

Голем број канали покриваат регионални спортови, од кои некои се достапни само регионално.

Неколку популарни регионални спортски канали се:

 • Bally Sports
 • SEC Мрежа
 • ГЛАВНА
 • AT&T SportsNet
 • ACCNetwork
 • Longhorn Network и повеќе.

Проверете дали овие канали се достапни на DIRECTV во вашата област и регистрирајте се за нив ако сакате да ги гледате.

Завршни размислувања

Додека DIRECTV и Pac-12 не се договорат за нивните права на каналот, ви препорачувам да го пренесувате каналот наместо да ја откажете врската со DIRECTV.

Тоа нема само да чини многу во такси за откажување, но исто така ќе ве остави без телевизор додека не ја инсталирате новата врска.

Интернет ТВ преносот е одличен избор ако сакате да бидете флексибилни во врска со вашата ТВ услуга и пакетите канали што ги нудат .

Иако има повеќе услуги како YouTube TV, Sling TV и повеќе, проверете ги нивните веб-локации за да знаете кои канали ги прикажуваат.

Можете и да уживате во читањето

 • Можам ли да ја гледам мрежата MLB на DIRECTV?: Лесен водич
 • Каков канал е доживотно на DIRECTV?: Сè што треба да знаете
 • Каков канал е Е! На DIRECTV?: Сè што треба да знаете
 • Каков канал е CMT на DIRECTV?: Целосен водич
 • На кој канал е голф каналот ДИРЕКТВ? го направивме истражувањето

Често поставувани прашања

Дали Amazon Prime има Pac-12?

Amazon Prime ја нема мрежата Pac-12, и ќе треба да се регистрирате за поврзување со кабловска телевизија за да го добиете каналот.

Проверете дали ТВ-провајдерот што го имате ја има веќе вклучена мрежата Pac-12.

Можедобивате Pac-12 Network на Roku?

Ако имате Roku, можете да го инсталирате каналот Pac-12 Insider за да гледате реемитувања на игри и моменти.

Нема да можете да ги гледате игрите во живо, но апликацијата Pac-12 Now ви го дозволува тоа, која е исто така на Roku.

Дали Pac-12 Network на Pluto TV?

Pac-12 Insider е вклучен Pluto TV, кој ви овозможува да гледате најважни моменти и други серии на каналот.

Но, нема да можете да добивате игри во живо на Pluto TV.

Дали Xfinity има мрежа Pac-12 ?

Pac-12 Network е на Comcast Xfinity, но ќе треба да го земете додатокот за регионален спорт за да започнете да го гледате.

Во зависност од локацијата, можеби ќе ви треба додатокот -вклучете за да го добиете каналот.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.