Дали Веризон има план за постари лица?

 Дали Веризон има план за постари лица?

Michael Perez

Неодамна се преселив од Флорида во Њујорк, но баба ми и дедо ми сè уште живеат таму.

Откако се преселив, не можев да останам поврзан со нив поради проблеми со мрежата со нивниот мобилен оператор.

Во итни случаи, овој проблем со мрежата можеше да биде ужасен.

Еден од моите пријатели ми кажа за Verizon, еден од главните мрежни оператори во САД, и неговите уникатни планови за постарите граѓани додека барате исплатлива и доверлива мрежа.

Тој ме информираше дека Verizon нуди неограничено време на разговор, SMS и податоци по намалени цени.

Прочитав неколку написи и поминав низ официјалната веб-локација и корисничките форуми на Verizon за да дознаам сè за постарите планови на Verizon за да можам да останам поврзан со моите баба и дедо.

Verizon нуди „Неограничен план на Verizon за 55+“ за постари лица, почнувајќи од 40 $ месечно. Сепак, тој е достапен само за жителите на Флорида. Жителите на другите држави можат да се одлучат за „Планот за добредојде на Verizon, Unlimited“.

Во овој напис опфатив сè што треба да знаете за високите планови на Verizon, плановите за телефон, безжични планови, како да се претплатите на овие планови, алтернативи на Verizon и многу повеќе.

Најдобри планови на Verizon за постари лица

Verizon е првиот избор за милиони Американци поради неговата огромна мрежна покриеност во повеќе од 150 земји и пристапните цени.

Да се ​​обезбеди уште подоброуслуги, Verizon нуди одлични планови за посебни групи како што се постари, деца, ветерани, медицински сестри, студенти итн.

Овој напис се грижи за одлични планови за постарите граѓани.

Ајде да ги погледнеме најдобрите планови на Verizon за постарите граѓани.

Неограничен план на Verizon 55+

Неограничен план на Verizon 55+ е нејзиниот главен план за постарите граѓани. Тој е доста прифатлив и обезбедува неограничено време на разговор, СМС и податоци. Но, само жителите на Флорида ги исполнуваат условите за овој план.

Поради ограничената достапност на планот, мора да ја проверите подобноста. За да го направите тоа, посетете ја веб-локацијата на Verizon и внесете ги бараните детали.

Овој план чини дури 60 долари месечно за една линија и 80 долари за 2 линии. Сепак, дозволува само до 2 линии на еден план.

Овој план се состои од:

 • Бескрајно време за разговор, SMS и 4G податоци
 • Висок квалитет на преносот
 • Бескрајна мобилна точка на пристап (600 Kbps)
 • Награди на Verizon up
 • Безгранично повикување во Мексико и засилувач; Канада

Verizon Start Unlimited

Verizon Start Unlimited е еден од најдобрите планови таму. Овој план нуди слични поволности како и 55+ Неограничен план. Планот е достапен за секој граѓанин на САД, не само за постарите.

Исто така види: Како да поставите лична точка на пристап на Verizon за неколку секунди

Овој план чини 70 долари месечно за 1 линија. Може да имате 10 линии на истиот план.

Цената на планот се намалува со бројот на линии, почнувајќи од 70 $ месечно за 1линија до 30 долари за 5+ линии.

Овој план се состои од:

 • Бескрајно време за разговор, SMS и 4G LTE податоци
 • 4G и 5G поврзување низ целата земја
 • Безгранично повикување во Мексико & засилувач; Канада
 • Меѓународни пораки
 • Претплата на Disney+, Google Pass, Apple Arcade и Apple Music за 6 месеци
 • Награди на Verizon up
 • Бесплатен повик Блокатор на филтри за спам

Verizon припејд неограничено

Verizon припејд неограничен е план за корисници кои не сакаат да преземаат годишни обврски.

Овој план е одличен избор за постарите, бидејќи обезбедува многу карактеристики и релативно разумна цена.

Како и Start Unlimited Plan, тој е достапен за секој граѓанин на САД.

Овој план чини 65 $ месечно за првите 3 месеци. По 3 месеци, ќе добиете попуст од 5 долари на вашиот план, со што ќе ве чини 60 долари месечно.

Откако ќе го користите 10+ месеци, ќе добиете уште еден попуст од 5 долари, намалувајќи ги трошоците на 55 долари месечно.

Овој план се состои од:

 • Попуст за автоматско плаќање
 • 5G услугата е достапна во над 2.700 градови
 • 5G Mobile Hotspot
 • Бескрајно време за разговор, SMS и 4G LTE податоци
 • Висок квалитет на преносот
 • Безгранично повикување во Мексико и засилувач; Канада

Најдобри планови за телефони на Verizon за постари лица

Verizon нуди одлични зделки за телефони за секого. Овие зделки не само што му помагаат на клиентот да заштеди многу пари тукуисто така помогнете им лесно да се надградат на понови телефони.

Кога купувате какви било планови споменати претходно, ги исполнувате условите за „Бесплатна испорака 2“ или подигање во продавница истиот ден.

Овде разговарав за некои од најдобрите телефонски планови на Verizon.

Samsung телефонски планови

Verizon нуди неверојатни зделки и попусти на водечките телефони Samsung за секого.

Обезбедува попусти од околу 800 долари на Samsung Galaxy Z Flip 4, Samsung Galaxy Z Fold 4, Samsung Galaxy S22+, Samsung Galaxy S22 и други.

Оваа понуда е достапна кога тргувате со вашиот стар телефон, имајќи предвид дека тој работи. Мора да бидете претплатени на еден од плановите споменати погоре за да ги исполнувате условите за оваа понуда.

Motorola телефонски планови

Motorola стана најевтиниот телефон со Android на пазарот на паметни телефони. Verizon нуди зделки и попусти на различни телефони на Motorola.

Verizon обезбедува значителни попусти на Motorola Edge 5G UW и Motorola Moto G Power (2022).

За да ја искористите оваа понуда, мора да тргувате во вашиот стар телефон. Исто така, мора да имате еден од плановите споменати погоре за да ги исполнувате условите за оваа понуда.

Motorola G Pure се обезбедува бесплатно доколку сакате да додадете нова линија на некои избрани планови.

Планови за iPhone

Verizon нуди одлични зделки за поновите iPhone-и. Слично на телефоните Samsung, обезбедува попуст од околу 800 долари на новиот iPhone 13 со опцијата за размена.

Verizonисто така нуди iPhone 13 mini, iPhone 12 и iPhone SE 2022 без дополнителни трошоци доколку сакате да додадете нова линија на некои избрани планови.

Иако ова се зделки за нови телефони, Verizon нуди и ограничено време се занимава за реновирани телефони. Овие телефони се во одлична состојба и се достапни со огромни попусти.

Безжичните планови на Verizon за постари лица

Планот за безжичен 55+ на Verizon е исплатлива верзија на нејзиниот основен неограничен план. Планот вклучува бескрајни податоци за разговор, SMS и 4G LTE.

Податоците за неограничените точки за пристап на планот ви овозможуваат да го користите телефонот како жариште за да го поврзете таблетот или лаптопот на интернет.

Овој план ќе ве чини само 80 долари месечно за 2 линии и 60 долари месечно за една линија. Дозволува само до 2 линии на еден план.

Сепак, овој план е само за луѓе кои живеат во Флорида, Мисури и Илиноис. Значи, не секој постар граѓанин може да го искористи таков евтин план.

Добрите и лошите страни на Verizon Senior Plans

Senior плановите на Verizon се корисни поради нивната продолжена област на покриеност, доверливото мрежно поврзување и пристапните цени.

Но, како и секој план, плановите на Verizon за постари лица имаат свои добрите и лошите страни.

Позитивни:

 • исплатливи планови
 • Одлична мрежна покриеност
 • Без сложени договори
 • Достапно на многу уреди
 • Бескрајно време за разговор, SMS и 4G LTEподатоци
 • Неограничени повици до Мексико & засилувач; Canada
 • 5G Mobile Hotspot (600 Kbps)

Кондости:

 • Не сите планови се достапни низ целата земја
 • Некои планови може да имаат само 2 линии
 • За повеќе функции, плановите стануваат скапи

Како да се претплатите на план на Verizon

Вие може лесно да се префрли од различни оператори за да се претплати на Verizon. Verizon ви овозможува да се префрлате онлајн или во продавница.

Процесот на интернет е мазен и не треба да одите во продавница.

Следете ги овие чекори за да се префрлите на Verizon:

 1. Соберете ги сите детали. Тие ја вклучуваат вашата адреса, број на сметка, PIN и IMEI број.
 2. Направете резервна копија од податоците на вашиот телефон.
 3. Контактирајте со службата за корисници на Verizon. Ќе бидете прашани дали сакате да го задржите стариот број или да добиете нов.
 4. Проверете ја компатибилноста на вашиот телефон. Ако не е компатибилен, тогаш ќе ви треба нов телефон.
 5. Новата услуга ќе се активира откако стариот оператор ќе ја подмири сметката.
 6. Отворете ја веб-локацијата на Verizon.
 7. Започнете го тргувањето.
 8. Внесете го бројот на линии што ви се потребни.
 9. Внесете го вашиот поштенски број.
 10. Изберете го претпочитаниот план од горенаведените.
 11. Завршете ја уплатата.

Враќање и размена

Verizon нуди „Политика за враќање“ од 30 дена и за враќање и за замена. Може да се примени такса од 50 долари за враќање или замена на купените мобилни телефониод Verizon.

Но, ако сте го купиле уредот од овластен продавач на Verizon, мора да го вратите производот на точното место.

Производите што се враќаат треба да бидат во иста состојба како што пристигнале и треба да работат ако биле активни при пристигнувањето.

Сите уреди и додатоци треба да се ресетираат на фабрички поставки и нема податоци да се остави на уредот.

Купувањата направени преку кредитна картичка се враќаат во рок од 3 недели. Уредите купени преку готовина или чек може да потрае до 7 недели.

Други телефонски оператори кои нудат планови за постари лица

Не само Verizon, другите оператори нудат и планови за постарите граѓани.

Постарите планови на Verizon се малку поскапи од другите, но добивате големи придобивки од нив.

Ајде да ги погледнеме плановите на другите оператори:

Превозник Придобивки Цена (месечно)
T-Mobile Не е потребен договор

5G

27,50$ за 1 линија

55$ за 2 линии

AT&T Неограничени податоци

Безгранично повикување во Мексико и засилувач; Канада

60$ за 1 линија

80$ за 2 линии

Mint Mobile Достапен

4- 10 GB податоци

15$ за 1 линија
Ултра мобилен Најевтин

100 MB податоци

Додај -онови за дополнителни податоци

3$ за 1 линија
Consumer Cellular Флексибилни интернет планови

3-7GB податоци

25$ за 1 линија
Boost Не е потребен договор

5G

Податоци за мобилниот хотспот

10 GB податоци

35$ за 1 линија

Контактирајте ја грижата за клиентите на Verizon

Ако ги исполнувате условите за високите планови на Verizon, можете лесно да се одлучите за нив преку Интернет или во продавница.

Но, ако имате прашања во врска со префрлувањето, плановите, придобивките итн., можете да контактирате со поддршката за корисници на Verizon.

Можете да стигнете до поддршката за клиентите на Verizon онлајн преку нивната веб-локација или со тоа што ќе им се јавите на 1-877-596-7577.

Завршни размислувања

Плановите за постари понудени од Verizon и другите превозници се клучни за постарите граѓани.

Повеќето постари граѓани живеат од парите за пензија кои тешко им се доволни да платат за потребите. Тие мора да најдат начини да ги намалат трошоците и да живеат со строг буџет.

Овие високи планови им помагаат да го сторат тоа и ги одржуваат поврзани со своите сакани.

Овие планови се структурирани според користење на постарите граѓани, што ги прави исплатливи.

Исто така види: Google Fi наспроти Verizon: Еден од нив е подобар

Можете да изберете од различни планови на Verizon. Меѓутоа, ако плановите на Verizon се скапи за вас, можете да се одлучите за планови за заштеда на трошоци понудени од Mint Mobile и Ultra Mobile. Иако ова исто така значи дека ќе добивате помалку придобивки од Verizon.

Можете и да уживате во читањето

 • Можете ли да го натерате Verizon да се исплати телефонот за да се префрли? [Да]
 • Веризон брУслуга одеднаш: зошто и како да се поправи
 • Фиксната телефонија на Verizon не работи: зошто и како да се поправи за неколку минути
 • Како да се прикаже и проверете ги евиденциите за повици на Verizon: Објаснето
 • Како да додадете минути на туѓиот припејд план на Verizon?

Често поставувани прашања

Дали Verizon автоматски прави резервна копија на контактите?

Штом Verizon Cloud ќе се постави на уред, апликацијата автоматски ги синхронизира контактите на облакот.

Дали Verizon Content Transfer ги преместува пораките?

Апликацијата Verizon Content Transfer овозможува пренос на пораки од стариот уред на новиот. Можете исто така да префрлате слики, видеа, контакти и дневници на повици.

Што е апликација за пренос на содржина?

Апликацијата за пренос на содржина е мобилна апликација што можете да ја користите за пренос на датотеки од еден уред на друг преку Wi-Fi, без кабли или кабли.

Дали Verizon може да пренесе сè од Android на iPhone?

Апликацијата Verizon Transfer овозможува пренос на контакти, фотографии, аудио, видеа, календари, пораки и дневници за повици помеѓу два уреди.

Двата телефона мора да бидат во работна состојба и мора да ја поддржуваат апликацијата.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.