Каков канал е TBS на спектарот? Ние го направивме истражувањето

 Каков канал е TBS на спектарот? Ние го направивме истражувањето

Michael Perez

TBS има широк жанр на содржини што се емитуваат и јас се вклучувам за да гледам неколку серии или филмови што доаѓаат на каналот.

За да имам најдобро можно искуство во забавата, сакав каналот TBS да биде вклучен мојата нова Spectrum кабелска врска.

Решив да направам уште малку истражување за пакетот канал што го избрав со тоа што ќе отидов на интернет, и успеав да погледнам што Spectrum кажува за пакетот на нивната веб-страница.

Разговарав и со неколку луѓе за мојот пакет на канали и Spectrum воопшто на неколку форуми на корисници.

По неколку часа истражување, разбрав како се дизајнирани пакетите канали на Spectrum и на кој пакет е TBS .

Се надеваме, кога ќе завршите со читање на овој напис што го создадов со помош на тоа истражување, ќе можете да знаете каков пакет ви е потребен за да добиете TBS на вашата врска со кабел за Spectrum.

TBS е на каналот 33 или 733, во зависност од тоа каде живеете. Можете исто така да контактирате со Spectrum за да знаете кој е бројот на каналот.

Продолжете да читате за да знаете каде можете да го пренесувате каналот и кои пакети канали вклучуваат TBS.

Дали Spectrum има TBS ?

TBS е популарен канал, затоа е на Spectrum и е дел од пакетот TV Select во националната постава на канали.

Исто така види: Како да ја смените оптималната лозинка за Wi-Fi без напор за неколку секунди

Spectrum ги има истите канали под различни пакети низ региони, па ако една област има TBS на TV Select, истиот пакет во друга област можеби немаимајте TBS.

Контактирајте ја поддршката на Spectrum за да знаете каков пакет се нуди во вашата област што има вклучено TBS и надградете го на тој пакет ако вашиот сегашен нема TBS.

Цената на овие плановите исто така ќе се разликуваат по област, затоа внимавајте на што ги трошите парите и што добивате од пакетот со канали.

Каналот TBS е достапен и во HD и во SD, но достапноста низ регионите исто така може да се промени, така што можеби нема да го добиете SD каналот во вашата област.

Каков канал е вклучен TBS?

Откако ќе го добиете пакетот канал со вклучен TBS, Ќе треба да знаете на кој канал е на TBS за да можете да го вклучите и да почнете да гледате.

Бројот на каналот за TBS на Spectrum во повеќето региони би бил или 33 или 733, затоа обидете се со двата канала за да знаете кој е вистинскиот за вас.

Можеби не е ниту еден од овие броеви на канали во некои региони, затоа контактирајте со Spectrum за да знаете кој канал е како последна опција ако не можете да го најдете.

Можете и да побарате помош од водичот за каналот, а бидејќи TBS е поопшт во однос на содржината што ја нуди, можеби нема да го најдете каналот според сортирање по жанр.

Обидете се со подредување во секој случај по жанр бидејќи се знае дека се појавува на водичот за канал под таа категорија.

Откако ќе го пронајдете каналот, можете да го додадете во вашата листа на омилени канали во водичот за канали за да можете да стигнете доканал побрзо без потреба да се запомни бројот на каналот за TBS.

Како да се емитува TBS онлајн?

TBS има своја услуга за стриминг која исто така вклучува содржина од каналот TNT, а вие може да проследува која било содржина од овие канали ако имате активна претплата на Spectrum.

Најавете се со вашата сметка на Spectrum кога веб-локацијата или апликацијата на TBS ќе ве извести за да можете да имате целосен пристап до содржината што ја нуди TBS.

Апликацијата е достапна на Android и iOS, како и на повеќето платформи за паметни ТВ и може да ги преземете од продавницата за апликации на вашиот уред.

Можете и да ја користите апликацијата Spectrum TV, која овозможува го пренесувате каналот во живо и која било содржина на барање понудена на кабелот Spectrum.

Има и услуги за стриминг ТВ како YouTube TV или Hulu Live TV кои имаат TBS достапен за пренос, но за нив треба да платите дополнително за да го добиете каналот.

Популарни серии на TBS

TBS има широк жанр на емисии и филмови кои често се прикажуваат на каналот.

Некои од емисиите што луѓето најмногу се вклучуваат на каналот за:

 • Семеен човек
 • Конан
 • Бруклин Nine-Nine
 • Непрактичен Џокер
 • MLB на TBS и повеќе.

За да знаете кога ќе се емитуваат овие серии, проверете го распоредот на водичот на каналот и поставете потсетник за серијата што сакате да ја гледате ако ви треба потсетник кога тие почнуваат да се емитуваат.

Канали како TBS

TBS има достанеколку конкуренти кои нудат разновиден сет на програми како него, така што имате одличен избор на алтернативи на кои можете да се обратите во случај емисиите на TBS да станат здодевни.

Некои од каналите што можете да ги испробате се:

 • Браво
 • Freeform
 • FX
 • Пливање за возрасни
 • AMC
 • USA Network и повеќе.

Проверете со пакетот на вашиот канал за да знаете дали ги имате вклучени овие канали, а ако не ги имате, надградете го пакетот ако ги сакате и овие канали.

Последни мисли

TBS нема многу покриеност на спортови, па ќе мора да погледнете на друго место во канал посветен на спортови како што се NFL Network или ESPN.

Исто така види: Vizio TV заглави преземање ажурирања: како да се поправи за неколку минути

Двата канала се достапни на Spectrum и по прилично пристапни цени.

Ќе имате можност да ги искористите предностите на Spectrum On-demand, што ви овозможува да пренесувате каква било содржина на TBS на кој било уред компатибилен со апликацијата Spectrum TV.

Можете и да уживате во читањето

 • Риболов и канали на отворено на спектарот: Сè што треба да знаете
 • Каков канал е ABC на спектарот ?: Сè што треба да знаете
 • Основи за ТВ од спектарот наспроти ТВ пренос: Сè што треба да знаете
 • Како да добиете Newsmax на спектарот: Лесен водич
 • Како да се заобиколи кутијата за кабел со спектар: Ние го направивме истражувањето

Често поставувани прашања

Каде можам да гледам TBS?

Можете да гледате TBS на повеќето кабловска телевизијапровајдери, кој е достапен на повеќето од нивните пакети канали.

Проверете дали пакетот за кој се регистрирате има вклучено TBS.

Дали TBS е локален канал?

Иако TBS потекнува од Атланта како локален канал, TBS во моментов не е локален канал.

Ќе ви треба кабелска или сателитска ТВ врска за да гледате TBS.

Дали TBS е бесплатен на Roku?

TBS е платен канал на кабелска и сателитска телевизија.

Ова значи дека ќе ви треба платена претплата за кабелска или сателитска ТВ за да гледате TBS.

Како дали можам да пренесувам TBS и TNT?

Можете да пренесувате TBS и TNT со апликација на барање како Spectrum TV или DIRECTV Stream ако имате активна претплата за кабловска телевизија за овие услуги.

Вие може да користи и YouTube TV или Hulu Live TV, што треба да се плаќа месечно.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.