Кој канал е мрежата на Big Ten на DIRECTV?

 Кој канал е мрежата на Big Ten на DIRECTV?

Michael Perez

Јас сум голем љубител на колеџ спортот. Нема подобра забава за мене од тоа што младите момци одат пет до пети едни со други за играта, сезоната или трофејот.

Минатиот месец, еден локален канал пренесуваше фудбалски натпревар на мојот колеџ, па јас го барав тој канал на мојата кабелска мрежа.

Откако пребарував низ она што се чинеше како милион канали, побарав помош од пријател. Тој ми се јави и го вклучи Канал 610 на неговиот DIRECTV.

Го загубивме натпреварот, но дознав за Big Ten Network на DIRECTV.

Big Ten Network на DIRECTV е на каналот број 610. Алтернативно, се емитува и на 609, 611, 612 или 615.

Мрежен канал на Big Ten на DIRECTV

The Big Ten Network, во сопственост на Big Ten Conference, е канал кој е целосно посветен за колеџ спортови.

Без разлика дали станува збор за пренос во живо на колеџ спортски натпревари или повторување на телевизиски преноси, секогаш можете да ги добиете на BTN.

Каналот не само што прикажува преноси во живо од игрите туку и спроведува емисии за анализа на спортовите.

На овој начин не само што можете да уживате во игрите туку и да бидете во тек со сите случувања на играта и да добивате возбудливи предвидувања за тоа како ќе напредуваат сезоните.

DIRECTV има шест типа на претплати достапни:

 • DIRECTV SELECT
 • DIRECTV ENTERTAINMENT
 • DIRECTV CHOICE
 • DIRECTV XTRA
 • DIRECTV ULTIMATE
 • DIRECTV ULTIMATEPREMIER

Сепак, DIRECTV SELECT и DIRECTV ENTERTAINMENT не нудат Big Ten Network како дел од нивниот пакет за претплата.

Лично, јас исто така го гледам Pac-12 за покривање на натпреварите на факултет , но бидејќи не е достапно на DIRECTV, се решив за Big Ten.

Популарни програми на Big Ten Network

И покрај тоа што е мрежа посветена на локални спортови, BTN прави добро да ги држи своите гледачи приврзани со широк спектар на програми.

Постојат различни емисии кои се емитуваат на мрежата Биг Тен кои на еден или друг начин се поврзани со спортот.

Исто така види: Дали Samsung SmartThings работи со HomeKit?

Големата десетка вечерва е ток-шоу за тековните спортови. Обезбедува анализа на најважните моменти и увиди во игрите.

Big Ten Cookout е необичниот напор на BTN, шоу за готвење кое има универзитетски кампус како место и зачини и сезони на каналот содржина.

Најголемите игри на Big Ten, како што сугерира името, ги прикажуваат класичните игри на фудбал и кошарка што се одиграле на локалната територија.

Sports on Big Ten Network

И покрај тоа што покрива само локални колеџ спортови, БТН ги покрива речиси сите видови натпревари што се одржуваат помеѓу колеџите.

Ги опфаќа сите фудбалски, кошарка, бејзбол, хокеј на мраз и натпревари во борење.

0> Бидејќи BTN ги поседува националните права на сите конференциски натпревари за машки фудбал и кошарка, тие не само што се пренесуваат во живо, туку и гарантираат повторувањетелевизиско емитување.

Покрај овие редовни натпревари, приближно 21 првенство и турнир организирани од мрежата Биг Тен исто така се емитуваат на телевизија.

Тие вклучуваат бејзбол, кошарка (машки и женски), крос кантри ( машки и женски), хокеј на трева, голф (машки и женски), гимнастика (машки и женски), веслање, фудбал (машки и женски), пливање (машки и женски), нуркање (машки и женски) , тенис (машки и женски), атлетика во затворен и отворен терен (машки и женски) и борење.

Планови на DIRECTV

Како што споменавме погоре, DIRECTV нуди шест пакети, од кои четири нудат BTN на списокот со канали.

 • DIRECTV SELECT е најосновниот пакет и нуди околу 155 канали. Нема достапен BTN.
 • DIRECTV ENTERTAINMENT обезбедува околу 160 канали по цена од 69,99 долари месечно, но нема BTN. Ги дава Showtime и EPIX бесплатно првите 3 месеци.
 • DIRECTV CHOICE пакетот има околу 185 канали вклучувајќи го и BTN. Исто така, дава бесплатен HBO Max за првите 3 месеци за само 89,88 долари/месечно.
 • DIRECTV XTRA има околу 235 канали, а исто така дава и BTN.
 • DIRECTV ULTIMATE е повеќе заглавен од останатите со околу 250 канали, вклучувајќи го и BTN со само 104,99 долари месечно. Исто така, нуди HBO Max бесплатно во првите 3 месеци.
 • DIRECTV PREMIER е мега зделката, со сè што е вклучено во ULTIMATE пакетот, плус 3месеци бесплатно за премиум канали како HBO Max, SHOWTIME и Cinemax итн. за 149,99 $ месечно.

Можете да се одлучите за претплата на спортскиот пакет DIRECTV со ENTERTAINMENT и SELECT пакети за пренос на BTN.

Гледајте Big Ten Network во движење на вашиот паметен телефон

Big Ten мрежни канали се пренесуваат на платформи како што е DIRECTV, што значи дека можете лесно да ја гледате на вашиот паметен телефон ако ја имате апликацијата и претплата на пакетот со BTN.

Ако имате претплата на платформа за стриминг како Hulu, Sling TV, YouTube TV, Vidgo, DIRECTV или FuboTV, можете да уживате во BTN на вашиот паметен телефон каде и да сте се.

Можете ли бесплатно да гледате Big Ten Network?

Многу платформи нудат ограничено време бесплатен пренос за канали како што е BTN како придобивка за придружување.

 • DIRECTV нуди петдневен бесплатен пробен период за нивниот STREAM кога ќе се приклучите на нивната платформа.
 • FuboTV нуди целонеделен бесплатен пробен период по пријавувањето.
 • Vidgo нуди и еднонеделен бесплатен пробен период како бонус за потпишување.
 • YouTubeTV и Hulu платформите нудат седумдневен бесплатен пробен период за пријавување на нивната платформа.

Алтернативни начини за гледање на Big Ten Network

Ако сакате да го гледате BTN на платформа за стриминг различна од DIRECTV, има многу опции од кои можете да изберете.

7>

 • Sling TV нуди BTN на својот Blue пакет со дополнително купување на додатокот Sports Extra, само 46 $ месечно. Напакетот нуди и три преноси во исто време.
 • FuboTV е исто така достапна опција за прегледување на BTN меѓу другите 60 канали. За само 69,99 долари месечно, нуди три екрани и 250 часа складирање на облак DVR.
 • Услугата за стриминг Vidgo исто така обезбедува слични поволности во својот пакет плус со три екрани од само 55 долари месечно.
 • Hulu нуди телевизиско емитување во живо за BTN покрај 60 канали, два екрани и 50 часа складирање на облак DVR за само 69,99 долари месечно.
 • YouTubeTV нуди пренос на BTN во живо, но прилично ограничен простор за складирање на облак DVR за околу неколку часа за околу 70 канали и 3 екрани, за само 64,99 долари месечно.
 • Како да пренесувате Big Ten Network без кабел

  Big Ten Network е ТВ канал во неговото јадро но им овозможува на своите клиенти слобода да изберат уред по сопствен избор за да го гледаат каналот.

  Каналот е достапен на сите уреди компатибилни со горенаведените платформи за стриминг.

  Можете да пренесувате BTN на FireTV, Chromecast, Roku, AppleTV, Android, iOS, AndroidTV, Xbox One и Samsung Smart TV.

  Заклучок

  Многу уреди и платформи за стриминг нудат Big Ten Network, но најмногу Разновиден опсег на уреди и пакети е достапен со DIRECTV.

  Ги поддржува скоро сите уреди за стриминг и нуди 3 преноси со 20 часа складирање на облак DVR и 40.000 парчиња содржина на барање.

  опции иизборите таму се речиси неограничени, но треба да изберете која комбинација од платформата за стриминг со уредот за стриминг ви служи најдобро и е најекономична.

  Можете и да уживате во читањето

  • Каков канал е Discovery Plus на DIRECTV? сè што треба да знаете
  • Кој канал е Hallmark на DIRECTV? Ние го направивме истражувањето
  • Можам ли да ја гледам мрежата MLB на DIRECTV?: Лесен водич
  • Каков канал е доживотно на DIRECTV?: Сите вие Треба да знаете

  Често поставувани прашања

  Кој канал е Big Ten Network на DIRECTV?

  Big Ten Network е каналот број 610 на DIRECTV.

  Како можам да гледам BTN бесплатно?

  BTN е достапен бесплатно една недела на FuboTV, Vidgo, Hulu и YouTubeTV и пет дена на DIRECTV.

  Колку чини Big Ten Network?

  Big Ten Network може да се гледа за 46 $ месечно на Sling TV до 149,99 $ месечно на пакетот DIRECTV STREAM PREMIER.

  Исто така види: Каде се произведуваат телевизорите Hisense? еве што најдовме

  Кој е најевтиниот начин за добијте BTN?

  Најевтиниот начин да добиете BTN е Sling TV од 46 $ месечно за пакетот Blue.

  Michael Perez

  Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.