Кој канал е ABC на спектарот?: Сè што треба да знаете

 Кој канал е ABC на спектарот?: Сè што треба да знаете

Michael Perez

ABC е една од најстарите и најпопуларните ТВ мрежи во САД, а својата репутација ја стекна со големата низа на содржини и огромната разновидност од неа.

Се обидував да влезам во една од емисиите што моментално се емитуваат на ABC, па сакав да знам дали е на мојата Spectrum кабелска ТВ врска и на кој канал е.

Отидов на интернет за да го истражам ова и ги разгледав каналите на Spectrum и пакетите што тие ги понудија .

Разговарав и со неколку луѓе кои користеа Spectrum за да знаат дека каналот е достапен.

Неколку часа истражување подоцна, знаев што вклучува поставата на каналите на Spectrum и каков пакет има ABC.

Откако ќе ја прочитате оваа статија, ќе знаете кој канал ABC е на Spectrum и каков план треба да добиете.

ABC обично се наоѓа на каналот број 13, но може да се промени според областа. Контактирајте со Spectrum за да знаете кој канал е точно.

Исто така види: Како да поврзете Wii со паметен телевизор: Лесен водич

Продолжете со читање за да дознаете каков план има ABC на Spectrum и како можете да го пренесувате каналот онлајн.

Дали Spectrum Have ABC

ABC е навистина популарна ТВ станица со голема база на гледачи што ја акумулираше со текот на годините.

Како резултат на тоа, ABC е достапна на Spectrum; всушност, каналот е достапен на сите пакети Spectrum.

Плановите на Spectrum во една област ќе се разликуваат за друга, затоа контактирајте со Spectrum за да видите дали пакетот на вашиот канал има вклучено ABC.

Бидејќи каналот е на располагањена сите пакети од давателот на кабловска телевизија, веројатно е дека ќе го имате исто така достапен на вашиот телевизор во моментов.

Ако Spectrum ви каже дека каналот не е вклучен во вашата тековна план за канал, побарајте од нив да додадат или да ве надгради на пакет со вклучен канал.

Каков канал е ABC On Spectrum

Ако сте потврдиле дека вашиот канал пакет од Spectrum има ABC, ќе треба да го знаете бројот на каналот за брзо да стигнете до каналот наместо да го користите водичот за каналот за да го барате.

Спектар обично има ABC на каналот број 13, но може да се разликува од областа до област.

Најдобрата опција овде, повторно, би било да контактирате со Spectrum за да можете да ги прашате на кој канал бил ABC, само за да бидете сигурни.

Можете да го означите каналот како омилен штом ќе го најдете за да можете брзо да му пристапите со проверка на списокот со омилени канали.

Водичот за канал е ваш пријател овде, затоа користете го за да додадете ABC на списокот со омилени канали.

Можам ли да го пренесувам каналот?

Кога станува збор за пренос на нивниот канал онлајн, ABC е исто така на врвот со нивната веб-страница и апликација за стриминг.

Можете или одете на abc.com или преземете ја апликацијата ABC на вашиот уред со Android или iOS или паметни телевизори за да го пренесувате каналот.

Најавете се со вашата сметка на Spectrum за да го гледате каналот во живо или која било содржина на барање достапна на услугата бесплатно.

Настрана од услугата за стриминг на ABC,Spectrum има свој Spectrum On-Demand, до кој можете да пристапите со преземање на апликацијата Spectrum TV.

Ја нуди целата содржина на барање достапна на нивната кабловска телевизија и преноси во живо на каналите што ги имате активни на врската .

Апликацијата Spectrum е одличен избор ако ги сакате сите ваши канали на едно место и не сакате постојано да менувате апликации.

Популарни серии на ABC

ABC се зголеми во популарност поради својата програма и оригинални емисии, од кои неколку освоија награди и собраа голема база на фанови.

Некои од најпопуларните серии на ABC се:

 • Grey's Anatomy
 • Scrubs
 • Lost
 • Criminal Minds
 • Daredevil
 • Agents of S.H.I.E.L.D.
 • The Punisher и повеќе

Можете да ги гледате овие серии или нивни репризи со проверка на водичот на каналот и да видите каде се појавуваат во распоредот.

Можете и да ги проследувате со Spectrum TV или апликацијата ABC.

Алтернативи на ABC

ABC работи во високо конкурентен сектор и има неколку алтернативи кои нудат друга содржина за која можеби ќе ве интересира.

Некои популарни алтернативи на ABC се:

 • Fox
 • NBC
 • CBS
 • Paramount и повеќе.

Овие канали се достапни и на повеќето Spectrum пакети, затоа проверете со Spectrum за да знаете дали ги имате вклучени овие канали.

Можете да го проверите и вашиот водич за канали за да видите далитие се достапни.

Завршни мисли

Спектрум има двоен пристап кон стриминг и редовната кабловска телевизија што повеќето провајдери на кабелска телевизија почнаа да ги прифаќаат.

Единственото нешто што им преостанува да се биде врвен конкурент би значело да ги консолидираат пакетите на нивните канали и да ги понудат истите пакети низ целата земја.

Во спротивно, нивните понуди стануваат фрагментирани и луѓето ќе чувствуваат дека пропуштаат ако не можат да го гледаат својот омилен канал.

За среќа, ABC е прилично популарен канал низ САД, така што шансите тој да биде вклучен во вашиот план се многу големи.

Можете и вие да уживате во читањето

 • Основи на Spectrum TV vs TV Stream: Сè што треба да знаете
 • Шифри за грешка на Spectrum TV: врвен водич за решавање проблеми
 • Како да ја преземете апликацијата Spectrum на LG Smart TV: Целосен водич
 • Како да ја преземете апликацијата Spectrum на Vizio Smart TV: Објаснето
 • Риболов и Канали на отворено на Spectrum: Сè што треба да знаете

Често поставувани прашања

Дали ABC е во апликацијата Spectrum?

ABC е на апликацијата Spectrum , каде што можете да го пренесувате каналот во живо или да гледате која било содржина на барање достапна на вашата врска со кабелска ТВ Spectrum.

Гледањето содржини на апликацијата е бесплатно сè додека имате активна врска со Spectrum TV.

Исто така види: Sony TV не се вклучува: како да се поправи за неколку минути

Каква апликација можам да гледам ABC бесплатно?

ABC не може да се гледа бесплатно легалнобидејќи е платен канал.

Меѓутоа, ако имате сметка на ТВ провајдер и активна врска со кабелска телевизија, ќе можете бесплатно да пренесувате сè на каналот со апликацијата ABC.

Како можам да гледам ABC без добавувач?

За да гледате серии на ABC без сметка на ТВ провајдер, прво мора да се регистрирате за сметка на ABC.

Ќе можете само за да гледате епизоди од 8 дена или постари, но за да ги добиете најновите епизоди, купете ги од iTunes или Amazon Instant Video.

Како да добијам ABC на Roku без кабел?

Можете да пренесувате ABC со каналот ABC на Roku, но нема да ги добивате најновите епизоди од сериите што ги сакате.

Ќе треба да ги купите поновите епизоди од услуги од трети страни како iTunes или Prime Video.

Michael Perez

Мајкл Перез е технолошки ентузијаст со вештина за сè паметен дом. Со диплома по компјутерски науки, тој пишува за технологија повеќе од една деценија и има особен интерес за автоматизација на паметни домови, виртуелни асистенти и IoT. Мајкл верува дека технологијата треба да ни го олесни животот и тој го троши своето време истражувајќи и тестирајќи ги најновите производи и технологии за паметни домови за да им помогне на своите читатели да останат во тек со постојано развивање на пејзажот на домашната автоматизација. Кога не пишува за технологија, можете да го најдете Мајкл како пешачи, готви или се занимава со неговиот најнов проект за паметен дом.